Wycieczka w góry – co ze sobą zabrać? - Porady modowe blog

Kasia
Wycieczka w góry – co ze sobą zabrać? - Porady modowe blog

Mój chłopak mnie zaskoczył, oznajmiając, że zarezerwował dla nas noclegi w Bieszczadach na weekend majowy. Jestem podekscytowana, ponieważ uwielbiam Bieszczady i marzyłam o tej wycieczce od dłuższego czasu.

Zaraz jednak pomyślałam, że przecież nie mam w domu żadnego sprzętu górskiego. Chwyciłam więc kartkę i zaczęłam robić listę potrzebnych rzeczy.

Dobre buty

Najważniejsze, aby były mocne i wygodne. Moje stare trekkingi już nieco wyszły z mody, więc przyda się coś nowego. Upatrzyłam sobie już buty turystyczne Mid Salomon X Ultra Gore-Tex, wyglądają solidnie i są nawet ładne.

Plecak

Mam walizkę na kółkach, ale przecież nie wybiorę się z nią na wycieczkę górską. Tym razem postawię na coś z wodoodpornego materiału, bo w górach pogoda bywa zmienna.

Kurtka

Nawet latem w góry zawsze warto mieć ze sobą kurtkę, która ochroni przed wilgocią i wiatrem.

Okulary

Mam nadzieję, że w weekend majowy pogoda dopisze, a więc okulary przeciwsłoneczne się przydają. Tym razem postawię jednak na nieco droższy model, który zapewni mi faktyczną ochronę zamiast modnych, tanich, ale słabych okularów z pobliskiego sklepu.

Płaszcz przeciwdeszczowy

Kolejna rzecz, która może się przydać, a której nie posiadam w domowym ekwipunku. Jeżeli już chodzić po górach, to tak, aby być przygotowanym na każdą ewentualność.

Do podstawowej listy dopisałam jeszcze termos i latarkę oraz komplet bawełnianych skarpetek, które zawsze się przydają.

Zazwyczaj przed wyjazdem na wakacje, zwłaszcza w góry, korzystam z oferty Decathlona. Tym razem chyba też tak zrobię, bo wiem, że znajdę tam wszystko, czego potrzebuję w dobrej cenie.

Jutro zamierzam zrobić zakupy i mam nadzieję, że uda mi się znaleźć każdy produkt z listy za jednym podejściem.

Oby tylko pogoda w maju dopisała.

Blog Comments powered by Disqus.