Wkrótce majówka, co zabrać ze sobą na wycieczkę? - podstawowy ekwipunek

Hania
Wkrótce majówka, co zabrać ze sobą na wycieczkę? -  podstawowy ekwipunek

Majówka, urlop i piękna pogoda, ale co ubrać?

W tym roku majówka wypada w środku tygodnia. Szczęściarzom udało się załatwić prawie cały tydzień wolnego, a cała reszta będzie pracować co drugi dzień. Niezależnie od ilości dni wolnych nawet jeden dzień można spędzić mile w oderwaniu od codzienności.

Majówka zawsze kojarzy nam się z wypadem w góry, grillem lub długim spacerem po zielonych ścieżkach.

ONLY PLAY - TOP SPARKLE

Wiosenna aura, zieleń, kolorowe kwiaty, ćwierkanie ptaków, ciepły, ale nie za gorący klimat, mają zbawienny wpływ na odpoczynek, relaks i wyciszenie. Do tego trochę wysiłku fizycznego dobrze wpłynie na organizm.

Pamiętajmy jednak, że podstawą udanej wycieczki są buty. Najmniejszy dyskomfort stóp zmusi nas do przerwania wyprawy i może przynieść bolesne skutki na kolejne dni.

Najlepiej sprawdzą się odpowiednie buty do aktywnego marszu. Takie buty skonstruowane są po to, aby zapewnić stopom maksymalny komfort uwzględniając ruch stopy i stawów. Profesjonalnie amortyzują stopy, są przewiewne i lekkie.

Kolejne elementy odzieży uzależnione są od pogody, aczkolwiek można wybrać odzież uniwersalną czyli np. lekkie spodnie mogą być regulowanymi lub dopinanymi nogawkami, przewiewne spodnie z łatwo wywijanymi w nogawkami, bawełniana koszulka z krótkim rękawem i sweter lub bluza rozpinana z kapturem.

SPODNIE TURYSTYCZNE NH500 DAMSKIE QUECHUA

Nigdy nie zapominajmy o pelerynie przeciwdeszczowej, tak mało miejsca zajmuje, a może nas uratować przy niespodziewanej ulewie.

Okulary przeciwsłoneczne to również istotny detal. Ostre słońce może nas razić w oczy i niestety może nawet oparzyć skórę w okolicach oczu.

Jeśli idziemy w teren słoneczny, chrońmy głowę - warto mieć kaszkiet lub chustkę na głowie.

Lekki plecak bez zbędnych przedmiotów, a w nim woda oraz coś do jedzenia, w tym czekolada lub batony czekoladowe. W chwilach słabości i wyczerpania słodycze to szybki zastrzyk energii.

BUTY DO SZYBKIEGO MARSZU NAKURU NOVADRY MĘSKIE NEWFEELBUTY DO SZYBKIEGO MARSZU PW 240 DAMSKIE SZARO-RÓŻOWE NEWFEEL

Blog Comments powered by Disqus.