Tani i przydatny sprzęt treningowy. Zacznij ćwiczyć w domu.

Kasia
Tani i przydatny sprzęt treningowy. Zacznij ćwiczyć w domu.

Jako właścicielka domowej siłowni wiem, że nie potrzeba ciężkich, wielkich i drogich maszyn treningowych, aby móc dobrze wyglądać i utrzymać formę. Zwłaszcza że kobietom jak najbardziej zaleca się trening kalisteniczny, czyli ćwiczenia na własnym ciężarze ciała. Mimo to uważam, że pewien podstawowy ekwipunek warto mieć w zasięgu ręki.

Oto kilka tanich, a dobrych propozycji, które pomogą nam wyćwiczyć mięśnie, poprawić kondycję i polepszyć wygląd sylwetki.

Drążek treningowy

Wiele kobiet uzna, że drążek jest im niepotrzebny, skoro nie potrafią się podciągać. A jednak stanowi on bardzo przydatne narzędzie, które możemy wykorzystać również do treningu mięśni brzucha. Co więcej, warto próbować wzmacniać mięśnie pleców właśnie na drążku. Jeżeli nie potrafimy podciągnąć się samodzielnie, możemy rozpocząć od podskoku z opuszczaniem lub wykorzystać do pomocy sprzęt, o którym piszę poniżej.

Guma treningowa

Tania, a bardzo funkcjonalna. Możemy jej użyć jako podpory przy podciąganiu na drążku, przydaje się do ćwiczenia mięśni rąk lub brzucha. Wystarczy zamontować ją na bramie drążka, nodze stołu lub do innego domowego sprzętu i korzystać z możliwości, jakie nam zapewnia.

Mata do ćwiczeń

Matę możemy wykorzystać nie tylko do ćwiczeń relaksacyjnych, ale również do wzmacniania mięśni brzucha oraz pleców. Jest to niezbędnik każdej aktywnej kobiety, a najtańsze maty znajdziemy już w cenie ok. 10-15 zł, więc jest to naprawdę niewielki wydatek.

Piłka gimnastyczna

Piłka sprawdza się również przy wzmacnianiu mięśni brzucha. Skutecznie pomaga w rozwijaniu pośladków oraz nóg.

Togu

Inaczej poduszka sensomotoryczna. Jest to sprzęt dosyć drogi, gdyż kosztuje ok. 300 zł, jednak pomaga nam nie tylko w lepszym rozwijaniu mięśni, ale również w poprawie utrzymania równowagi całego ciała. Togu wykorzystywana jest przez fizjoterapeutów podczas leczenia schorzeń kręgosłupa. Sprzęt ten wymaga od nas balansowania na nierównej postawie, co sprzyja wzmacnianiu całego tułowia i wymusza od nas utrzymywanie prawidłowej postawy ciała.

Istnieje wiele urządzeń treningowych, które z łatwością zmieszczą się w domu. Większość z nich jest całkiem tania, a skutecznie pozwoli nam urozmaicać każdy trening, dzięki czemu nie znudzimy się systematycznym planem ćwiczeń i z większą radością przystępować będziemy do ruchu. Ja już taką swoją małą siłownię posiadam i zachęcam każdego do tego, aby coś takiego sobie stworzyć.

Blog Comments powered by Disqus.