Spódnica wizytówką kobiety, bizneswoman wkracza :)

Spódnica wizytówką kobiety, bizneswoman wkracza :)

Witam wszystkich zainteresowanych spódnicami.

Modne spódnice - wyprzedaż 2017

Jako kobieta, wypowiem się na temat kobiecej spódnicy. Feminizm i wygoda sprawiły, że coraz mniej kobiet nosi spódnice, a moim zdaniem to błąd. Spódnica podkreśla kobiecą naturę i piękno, jest idealna dla prawdziwej kobiety z krwi i kości.

Spódnica to bardzo obszerny temat. Ozdabiały one kobiety od najdawniejszych czasów, ba nawet kiedyś nie wyobrażano sobie kobiety w innym stroju, w spodniach, leginsach czy szortach.

Rola i wizerunek spódnicy ewoluowały, zmieniały się wraz z kolejnymi pokoleniami i nowymi nurtami. Moda jednak przetrwała i zachowa się w przyszłości głównie dlatego, że jest atrybutem kobiecości.

Kobieta w spódnicy wygląda elegancko, estetycznie, akcentuje przynależność do płci pięknej. Myślę że również dodaje pewności siebie.

Spódnica sprawia, że kobieta prezentuje się bardziej atrakcyjnie, ponętnie i zjawiskowo. Jest do doskonały sposób, aby kokietować płeć przeciwną. Mężczyźni nie przejdą obojętnie obok krótkiej mini, nie ma co ukrywać, taka już ich natura.

W dzisiejszych czasach rola spódnicy może się również sprowadzać do celów edukacyjnych, gdyż jej przynależność zapisuje się wyłącznie kobietom i dziewczynom od najmłodszych lat (pomijając Szkotów).

Dobrze uszyta spódnica powinna być wygodna, nie powinna nas krępować. W ciepłe upalne dni jest dla nas ratunkiem, ponieważ jest przewiewna.

Słabą stroną spódnicy może jednak okazać się wygoda, zapewne dlatego coraz częściej kobiety występują w spodniach. Zimą w spódnicy można nieźle przemarznąć, aczkolwiek można zaopatrzyć się w grube i wysokie buty, które problem rozwiążą. Podobnie w wietrzną pogodę spódnica może okazać się zbyt przewiewna lub może się podnosić, co szczególnie będzie nas irytować, a dla przypadkowo spotkanych osób może być powodem do śmiechu.

W wąskiej spódnicy nie możemy szybko się przemieszczać gdyż ogranicza nam krok. Podczas siedzenia nogi trzeba mieć zaciśniete i należy uważać, aby spódnica się nie podniosła.

Spódnica jest szczególnie ważnym akcentem w branży biznesowej. Elegancka bizneswoman często stroi się w spódnicę, gdyż dodaje jej śmiałości i szyku, wzbudza respekt i przekonuje słuchaczy. Gustowne spódnice są doskonałe na wysokiej klasy przyjęcia, spotkania biznesowe, uroczystości czy egzaminy. Taka spódnica powinna mieć długość do kolan lub poniżej kolan i w zależności od powagi spotkania powinna być w stonowanych kolorach.

Blog Comments powered by Disqus.