Naturalna pielęgnacja skóry – glinki pomogą w wielu problemach

Kasia
Naturalna pielęgnacja skóry – glinki pomogą w wielu problemach

Moje problemy ze skórą zaczęły się ponownie w grudniu, po wyleczeniu alergii skórnej na twarzy. Od tego czasu co chwilę walczyłam z trądzikiem, przebarwieniami i drobnymi czerwonymi krostami pojawiającymi się w różnych miejscach, głównie na czole. Stosowałam maści z antybiotykiem i specjalne preparaty do skóry trądzikowej przepisane przez dermatologa.

Nic nie działało, więc postanowiłam poprosić o radę znajomą kosmetyczkę, która zaproponowała mi, abym skorzystała z francuskich glinek.

Tak też zrobiłam, kupiłam 100 g glinki zielonej w proszku i zaczęłam robić z niej maseczkę dwa razy w tygodniu. Aktualnie moja twarz wygląda dużo lepiej i to skłoniło mnie do tego, aby przyjrzeć się bliżej także innym rodzajom glinek. Jeżeli jesteście zainteresowani tymi produktami, przygotowałam krótką rozpiskę.

Glinka zielona

Głównym zadaniem tej glinki jest hamowanie rozwoju bakterii na powierzchni skóry oraz jej oczyszczanie. Wykazuje także właściwości kojące i dezynfekujące. Zalecana jest głównie osobom ze skórą tłustą i mieszaną, ze skłonnością do zmian trądzikowych!

glinka zielona

Glinka żółta

Charakteryzuje się właściwościami zbliżonymi do glinki zielonej, ma więc podobne działanie. Zalecana jest osobom z cerą tłustą, mieszaną, trądzikową oraz dojrzałą.

Glinka czerwona

Glinka czerwona przeznaczona jest do pielęgnacji skóry trądzikowej oraz naczynkowej, ponieważ pomaga w likwidacji przebarwień i wyrównuje koloryt. Jest skuteczna także w leczeniu trądziku różowatego. Jej działanie jest łagodniejsze od działania glinki zielonej.

Glinka biała

Ta odmiana charakteryzuje się właściwościami ściągającymi, odżywczymi i regenerującymi. Jej stosowanie zaleca się osobom ze skórą suchą i zmęczoną. Białka glinka pomaga także w likwidacji blizn i poprawia ogólny wygląd skóry.

Glinka różowa

Glinka różowa stanowi połączenie glinki czerwonej z glinką białą w proporcji 1:2. Jej właściwości są więc połączeniem obu glinek, oznacza to, że wykazuje działanie odżywcze i regenerujące, ale pomaga również w zwalczaniu przebarwień.

Uważam, że glinki są bardzo dobrym, naturalnym sposobem na pielęgnację cery nawet jeżeli nie borykamy się z problemami skórnymi.

Najlepiej wybierać glinki w proszku do rozrabiania z wodą. Takie produkty dostępne są w wielu sklepach internetowych z dermokosmetykami lub aptekach. Rzadziej spotkamy je w sklepach stacjonarnych, a nawet jeżeli uda nam się znaleźć, ceny online są dużo niższe, warto więc skorzystać z zakupów w sieci.

Blog Comments powered by Disqus.