Moda na muzykę. Czy budżetowy tuner gitarowy jest skuteczny?

Witek
Moda na muzykę. Czy budżetowy tuner gitarowy jest skuteczny?

Każdy instrumentalista boryka się z problemem nastrojenia swego sprzętu.

Tuner gitarowy zwany potocznie stroikiem to temat do dyskusji zarówno pośród muzyków, jak i osób zajmujących się produkcją.

W ostatnich miesiącach rynek akcesoriów elektronicznych zalały warianty tunerów budżetowych, których cena nie przekracza 30zł. Czy stroik z najniższej cenowo półki jest dokładny?

Doskonałym przykładem takiego urządzenia jest tuner marki Ever Play, która słynie z produkcji instrumentów i akcesoriów dla początkujących.

Model EP-30 posiada kilka ciekawych zalet. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na jego uniwersalność. Przy użyciu urządzenia można stroić nie tylko gitarę, ale także bas, skrzypce, ukulele w skali C oraz D. Stroik został wyposażony w standardową częstotliwość 440Hz oraz tzw. skalę precyzji wynoszącą +/- 1 cent. Urządzenie zasilane jest baterią 3V, a wszystkie parametry wewnętrzne wskazują na fakt, iż nie odróżnia się on od stroików z wyższej półki.

Jak jest w rzeczywistości?

Różnica polega przede wszystkim na jakości zastosowanych materiałów. Plastikowa obudowa w przypadku Ever Play EP-30 nie została stworzona z wysokiej jakości warstw, dlatego upadek na który narażony jest nader często tuner może poskutkować jego zniszczeniem.

Czułość stroika pozostawia także wiele do życzenia – zwłaszcza w trakcie koncertu, gdy wymagana jest szybkość, prostota oraz precyzja.

Zatem decyzja jest indywidualna, wyższa jakość idzie w parze z wyższą ceną.

Blog Comments powered by Disqus.