Kosmetyki wegańskie - krótkie info czym są i czy warto je stosować

Kasia
Kosmetyki wegańskie - krótkie info czym są i czy warto je stosować

Moda na wszystko, co wegańskie znalazła swoje miejsce także wśród kosmetyków. Ostatnio na Amfora.pl znalazłam ofertę wegańskich produktów do pielęgnacji całego ciała. Zaciekawiło mnie to, gdyż nigdy nie stosowałam czegoś podobnego. Postanowiłam bliżej przyjrzeć się tematowi i sprawdzić, czym są kosmetyki wegańskie i czy warto je stosować.

Kosmetyki wegańskie – co to jest?

Niektóre standardowe kosmetyki posiadają produkty pochodzenia zwierzęcego lub bywają na zwierzętach testowane. Kosmetyki wegańskie to preparaty do pielęgnacji, które nie posiadają w swoim składzie żadnych substancji pochodzących od zwierząt, nie były też na nich testowane.

Kosmetyki wegańskie – rodzaje

Wśród kosmetyków wegańskich znajdziemy praktycznie wszystko, czego potrzebujemy do pielęgnacji całego ciała. Bez problemu uda nam się załapać na maseczki, kremy i esencje na twarz, jak również maski czy odżywki do włosów. Ciekawe są również wegańskie perfumy, charakteryzujące się unikalnymi, całkiem przyjemnymi zapachami.

Co więcej, kosmetyki wegańskie dostępne są nie tylko dla kobiet, ale i dla mężczyzn, więc każdy znajdzie coś dla siebie:)

Kosmetyki wegańskie – gdzie to kupię?

W sklepach internetowych z kosmetykami na pewno uda nam się znaleźć produkty wegańskie. Są również producenci, specjalizujący się tylko i wyłącznie w produkcji takich właśnie preparatów. Jeżeli nie wiemy, jak ich znaleźć, wystarczy zajrzeć do sklepu internetowego Amfora i wyszukać kosmetyki wegańskie, a trochę ich tam jest.

Zastanawiacie się, czy warto?

Kosmetyki wegańskie nie należą może do najtańszych, jednak jeżeli kochacie zwierzaki i chcecie mieć pewność, że nie używacie kosmetyków, które były na nich testowane, pomyślcie o przejściu na pielęgnację produktami wegańskimi. Są one często bardzo skuteczne, umożliwiając nam perfekcyjne dbanie o całe nasze ciało.

Poniżej przedstawiam listę produktów, które nie powinny znajdować się w kosmetykach wegańskich:

  • kolagen
  • elastyna
  • keratyna
  • ambra
  • piżmo
  • cywet
  • lanolina
  • chitozan
Blog Comments powered by Disqus.