Jak wybrać zegarek do biegania? Zobacz, jeśli jeszcze nie masz

Kasia
Jak wybrać zegarek do biegania? Zobacz, jeśli jeszcze nie masz

Ostatnio pisałam o odzieży do biegania, dziś chciałam przyjrzeć się gadżetowi, wykorzystywanemu przez wielu miłośników joggingu. Sama od pewnego czasu robię systematyczne przebieżki i chciałabym sobie kupić zegarek do biegania. Jeżeli też jesteście zainteresowani takim urządzeniem, przedstawiam kilka elementów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze zegarka dla biegaczy.

Wyświetlacz

Jeżeli podczas biegu nie chcemy co chwilę przystawać, aby sprawdzić czas, prędkość czy tętno, powinniśmy postawić na model z dużym wyświetlaczem. Dzięki temu podczas treningu swobodnie będziemy mogli monitorować nasze wyniki. Najważniejsze, aby wyświetlane cyfry był wyraźne i dobrze widoczne także podczas deszczu.

Podświetlenie

Jeżeli w zegarku ekran zgaśnie nam po kilku sekundach, pojawia się problem. Jak bowiem mamy cokolwiek zobaczyć na ciemnym okienku? Wybierając zegarek do biegania, sprawdźmy, czy ma on funkcję długiego podświetlenia, abyśmy mogli w dowolnym momencie sprawdzić czas oraz inne parametry.

Chcąc oszczędzić energię, często sami ustawiamy funkcję wygaszania ekranu, jeżeli wolimy w taki sposób korzystać z urządzenia, upewnijmy się, że ekran na nowo podświetlić możemy za pomocą jednego przycisku.

Funkcja – międzyczasy

Międzyczasy to funkcja wykorzystywana w profesjonalnych zegarkach do biegania. Pozwala nam ona nie tylko na mierzenie czasu treningu, ale również konkretnego okrążenia. Opcja ta bardzo przydaje się w przypadku treningów interwałowych, pozwala na dokładniejsze mierzenie czasu w połączeniu z intensywnością wysiłku.

Monitor tętna

Bieganie jest bardzo dobrą metodą na utrzymanie szczupłej sylwetki, musimy jednak pamiętać, aby nie przesadzić z wysiłkiem. Zegarek wyposażony w monitor serca pomoże nam zapanować nad organizmem, gdy tętno zacznie być zbyt wysokie. Da nam znak, że powinniśmy nieco zwolnić i zmniejszyć intensywność ćwiczenia.

GPS

Osoby, które lubią bieganie w terenie, zwłaszcza po lesie lub górach, mogą skorzystać z funkcji GPS, która pomoże dokładnie wyznaczyć trasę.

Bateria

Jeżeli nie chcemy co chwilę ładować naszego zegarka, warto sprawdzić, jaką ma baterię. Wytrzymałość baterii często zależna jest od wykorzystywanych funkcji urządzenia, jednak dobry sprzęt powinien wytrzymywać przynajmniej 10 godzin ciągłej pracy.

Blog Comments powered by Disqus.