Jak szybko poprawić sylwetkę przed wakacjami?

Kasia
Jak szybko poprawić sylwetkę przed wakacjami?

Lato tuż tuż, a zimowy tłuszczyk wciąż jeszcze nie opadł z Twojego brzucha i pośladków? Najwyższy czas, aby zabrać się za modelowanie sylwetki.

Jako miłośniczka sportu i zdrowego żywienia, przedstawiam kilka rad na to, jak zgubić zbędne kilogramy przed wakacjami.

Treningi

Ćwiczenia to podstawa podczas odchudzania. Nie wystarczy jeden lub dwa treningi, muszą być one wykonywane regularnie. Możesz postawić na siłownię lub zacząć ćwiczyć w domu, wykonując interwały, czy stawiając na kompleksy siłowe.

Jeżeli preferujesz aktywność na świeżym powietrzu, kup buty do biegania, bądź postaw na rower, każdy ruch pomoże Ci schudnąć. Oczywiście najbardziej skuteczny będzie trening cardio, wspomniany wcześniej interwałowy w trybie HIIT lub TABATA. Są to kilkunastominutowe treningi umożliwiające najszybszą redukcję tłuszczu, przy jednoczesnym wzmocnieniu mięśni.

W przypadku, gdy brak Ci motywacji lub nie wiesz, od czego zacząć, skorzystaj z pomocy trenera personalnego, który pokaże Ci, które ćwiczenia są najskuteczniejsze przy spalaniu tłuszczu, wyjaśni, jaki tryb treningu będzie odpowiedni dla Ciebie i zawsze zachęci Cię do działania.

Zdrowo się odżywiaj

Zasady zdrowego odżywiania znają prawie wszyscy, niestety, wielu z nas nie stosuje się do nich. Jeżeli chcecie się odchudzić, zmniejszenie ilości kalorii jest dobrym pomysłem, jednak chcąc w dalszym ciągu dobrze funkcjonować, musimy skądś wziąć energię.

Tak więc, zamiast zmniejszać porcje, wystarczy poprawić ich jakość. Kupcie blender lub sokowirówkę i sami zacznijcie robić smaczne desery. Skoro uwielbiacie słodkości, postawcie na zdrowe koktajle owocowe lub domowe sorbety bez cukru. Takim sposobem zapewnicie sobie pyszną przyjemność bez obawy o wzrost wagi.

Warto wyrobić w sobie nawyk zdrowego odżywiania, aby po wakacjach nasza sylwetka nie wróciła do stanu sprzed odchudzania. Warzywa i owoce to podstawa, do tego ciemne pieczywo, zdrowe tłuszcze oraz wysokiej jakości białko.

Dobrym rozwiązaniem jest przygotowywanie posiłków samemu, aby wiedzieć, co się w nich znajduje.

Blog Comments powered by Disqus.