Buty do biegania: Kiprun Fast i Kiprun Long - porównanie modeli

Kasia
Buty do biegania: Kiprun Fast i Kiprun Long - porównanie modeli

Sezon biegowy już się zaczął, a na tę okazję firma Kalenji przygotowała specjalną nowość. Buty do biegania Kiprun i to w dwóch wersjach: Kiprun Fast i Kiprun Long. To innowacja, z której mogą skorzystać wszyscy biegacze, zobaczmy, który typ nadaje się dla kogo.

Kiprun Fast

Kiprun Fast zachwyciły mnie swoją lekkością. A jeszcze lepiej się poczułam, gdy założyłam je na stopę, są naprawdę wygodne. Charakteryzują się dobrą amortyzacją, dzięki czemu biega się naprawdę przyjemnie. Jak sama nazwa wskazuje, Kiprun Fast zachęcają do szybszego biegania. Idealnie nadają się dla krótkodystansowców, skupiających się na szybkości raczej niż długości treningu.

Kiprun Fast dostępne są w trzech wersjach kolorystycznych: fioletowej, żółtej i koralowej. Ja zdecydowałam się na tę ostatnią, gdyż najbardziej przypadły mi do gustu. Przeglądając informacje na temat Kiprun Fast, zauważyłam, że producent podał, iż przeznaczone są do biegania powyżej 12 km/h. Jest to oczywiście chwyt reklamowy, możemy w nich nawet truchtać i nic się nie stanie. Chodzi o wygodę, którą zapewniają tym, którzy lubią się zmęczyć.

Kiprun Long

Jak się zapewne domyśliliście, buty Kiprun Long przeznaczone są głównie dla wielbicieli długich dystansów. Charakteryzują się wyjątkowo dobrą amortyzacją, zapewniającą stopie najlepsze standardy komfortu podczas długich tras, dzięki czemu tak bardzo się nie męczy. Według mnie są nieco za ciężkie, jednak podczas biegania noga szybko się do nich przyzwyczaja.

Kiprun Long dostępne są w dwóch kolorach: różowym z czarnymi wstawkami i czarnym z elementami złota. Czarne są bardziej w moim stylu, choć oba modele cieszą się sporą popularnością.

Czy warto stawiać na buty do biegania Kiprun?

Uważam, że osoby, które kochają biegać, powinny zwrócić uwagę na tę kolekcję Kalenji. Są to buty zdecydowanie warte uwagi, zarówno Kiprun Fast, jak i Kiprun Long mają wiele zalet i zapewniają pełen komfort. Buty Fast są lżejsze, dlatego mogą spodobać się tym, którzy lubią lekkie obuwie, ale uważam, że długodystansowców na pewno zainteresuje również druga opcja.

Jeżeli zdecydowaliście się na zakup, zajrzyjcie na Decathlon.pl – nowa kolekcja jest już dostępna!

Zdjęcie: buty do biegania Kiprun Fast decathlon.pl i buty do biegania Kiprun Long decathlon.pl

Blog Comments powered by Disqus.