Zdrowe desery – koktajle domowej roboty - jaki blender wybrać

Marta
Zdrowe desery – koktajle domowej roboty - jaki blender wybrać

Zdrowe koktajle - potrzebny dobry blender.

Nie wiem, jak Wy, ale ja mam tak, że im cieplej na dworze, tym większą ochotę mam na koktajle owocowe. Stanowią one nie tylko świetną przekąskę, ale również dodają sporo energii i witalności, dzięki czemu mam więcej ochoty i motywacji do biegania i innych treningów.

Oczywiście żaden koktajl ani sok nie smakuje tak dobrze, jak ten przygotowany własnoręcznie. W tym roku zamierzam postawić na dobry blender, który pozwoli mi na tworzenie pysznych i zdrowych deserów przez całe lato.

Zakup blendera?

Wybierając blender, największą uwagę należy zwracać na moc. W sklepach elektronicznych znajdziemy różne rodzaje tych urządzeń, jest blender ręczny, blender do smoothie i blender kielichowy. Te najprostsze zaczynają się od mocy 200 W i umożliwiają rozdrobnienie świeżych owoców i mieszania ich z jogurtem lub mlekiem.

Jeśli jednak chcemy robić sobie koktajle z owoców mrożonych, sorbety lub smaczne szejki, warto postawić na coś o wyższej mocy. Jeżeli nie mamy zbyt dużo środków na taką przyjemność, możemy wybrać urządzenie o mocy ok 700 W, pozwoli nam to rozdrabniać mrożone owoce i urozmaicać koktajle.

Najlepsze oczywiście są blendery o mocy ok 1000 W, które bez problemu rozdrobnią kostki lodu. Taki sprzęt znajdziemy od 300 złotych (w promocji) w górę, więc też nie jest to jakaś ogromna kwota, choć te najlepsze z różnorodnością funkcji kosztują ponad 1000 zł.

Szeroki wybór blenderów.

Blendery to aktualnie jedne z najbardziej popularnych sprzętów domowego użytku. Zdrowe odżywianie stało się modne na tyle, że coraz więcej osób decyduje się na zakup urządzenia do koktajli. Co więcej, dobry blender pozwoli nam także na tworzenie batonów z bakalii oraz wykonywania własnego masła orzechowego czy syropu z daktyli.

Szeroka konkurencja wśród producentów blenderów sprawiła, że produkty te są coraz tańsze i teraz naprawdę można zakupić dobrej jakości blender w atrakcyjnej cenie. Ja zdecydowałam się na model o mocy 1000 W, który znalazłam w Saturn.pl za niecałe 300 złotych.

Mam nadzieję, że się sprawdzi i będę mogła cieszyć się zdrowymi deserami owocowymi przez cały rok.

Blog Comments powered by Disqus.