Trend na lodówki energooszczędne - ekologia i oszczędzanie pieniędzy

Witek
Trend na lodówki energooszczędne - ekologia i oszczędzanie pieniędzy

Energooszczędność w kuchni.

Rygorystyczne dyrektywy unijne wymagają od nas racjonalnego podejścia do dziedziny ekologii. Dotyczy to przede wszystkim sprzętów AGD, które znajdują się na wyposażeniu praktycznie każdego domu.

Zgodnie ze statystkami największy pobór energii przypadł lodówce, która swą nieustanną pracą potrafi nadszarpnąć wiele budżetów domowych.

W ostatnich latach zaobserwowaliśmy trend na zastosowanie lodówek energooszczędnych. Doskonałym przykładem jest najnowszy model marki BEKO.

Innowacją w tytułowym modelu jest zastosowanie technologii energooszczędnej A++ stanowiącej gwarancję obniżenia zużycia energii.

Poza wspomnianą technologią duże znaczenie w tym przypadku ma także zastosowanie energooszczędnego oświetlenia typu LED, które walnie przyczynia się do pozytywnego wpływu na ekologię.

Innowacją jest także wdrożenie systemu uszczelniającego. Uszczelka antybakteryjna nie tylko chroni wnętrze od drobnoustrojów, ale także pozwala zachować optymalną temperaturę w obszarach newralgicznych, co w konsekwencji walnie przyczynia się do obniżenia zużycia prądu.

Blog Comments powered by Disqus.