Elektronika przydatna w kuchni - co usprawni przygotowywanie posiłków?

Kasia
Elektronika przydatna w kuchni - co usprawni przygotowywanie posiłków?

Przygotowując niedzielny obiad dla całej rodziny, doceniłam, jak bardzo przydaje nam się elektronika w kuchni. Spojrzałam na moje domowe wyposażenie i pomyślałam, że bez niektórych urządzeń nie dałabym rady na co dzień. No dobra, może trochę przesadziłam, ale sami przyznacie, że co nieco się w kuchni przydaje.

Zrobiłam przegląd mojego ekwipunku i wyszczególniłam sprzęt kuchenny, z którego korzystam najczęściej.

Sokowirówka

Uwielbiam świeże soki, zwłaszcza z marchwi i jabłek, choć często robię sobie też soki z buraków lub pomidorów. Dzięki sokowirówce z pojemnikiem na obierki mogę szybko zrobić sobie smaczny i zdrowy napój, a potem nie ma dużo sprzątania. Myślę, że z moim umiłowaniem do owoców i warzyw bez tego sprzętu byłoby ciężko.

Blender

Za pomocą blendera tworzę nie tylko smoothie, ale też proteinowe batoniki, sorbety oraz inne pyszne desery. Dla mnie jest to sprzęt niezbędny i nie wyobrażam sobie życia bez niego. Ostatnio kupiłam całkiem ciekawy model o mocy 100 W i teraz nareszcie mogę kruszyć kostki lodu.

Mikser

Uwielbiam wypieki, a ostatnio coraz częściej eksperymentuję w tym zakresie. Większość ciast jednak wymaga pomocy miksera i gdyby nie ta maszyna, nie wiem, jakbym sobie poradziła. Na szczęście zainwestowałam w mikser z obrotową misą, od razu lepiej się pracuje, gdy nie ma nikogo do pomocy.

Maszynka do mielenia mięsa

Wolę mielić mięso w domu niż kupować gotowe. Przynajmniej wtedy wiem, co naprawdę się w nim znajduje. Moja maszynka jest dosyć stara i przygotowuję się do zakupu nowej. Na stronie internetowej Saturna widziałam kilka ciekawych, niedrogich modeli, z których na pewno wybiorę coś ciekawego.

To moja niezbędna czwórka, pomagająca mi w kuchni każdego dnia. Do całości chciałabym jeszcze dokupić ekspres do kawy. Przeglądając oferty w internecie, znalazłam różne modele, najtańsze są te na kapsułki, jednak chyba oszczędzę i zdecyduję się na ekspres ciśnieniowy – daje więcej możliwości, a i świeża kawa lepiej smakuje.

A Wy, bez czego nie możecie obejść się w kuchni?

Blog Comments powered by Disqus.