Najlepsze monitory do biura - polecamy kilka popularnych modeli

Kasia
Najlepsze monitory do biura - polecamy kilka popularnych modeli

Pracując przed komputerem, spędzam przed monitorem kilka godzin dziennie. Cieszę się, że w dzisiejszych czasach możemy liczyć na płaskie monitory o zmniejszonym promieniowaniu, dzięki czemu oczy tak nie bolą.

Ostatnio przeniosłam się z laptopa na komputer stacjonarny, jednak mam problem ze starym monitorem. Już po dwóch godzinach pracy czuję szczypanie oczu i zaczynam je mrużyć. Chciałabym kupić nowy model, a poszukując odpowiedniego, zaczęłam poszukiwać w sieci najlepszych monitorów do biura. Ciekawy ranking znalazłam na stronie Komputronik.pl i przyjrzałam się bliżej prezentowanym produktom. Kilka z nich zwróciło moją uwagę.

Monitor BenQ GW2270 – cena ok. 500 zł

Ten monitor spodobał mi się nie tylko dlatego, że jest tani. Charakteryzuje się wymiarami 21,5 cala, co w zupełności wystarczy mi do wykonywania zadań. Zapewnia wierne odwzorowanie kolorów i wyraźny obraz. Dzięki reduktorom migotania oraz filtrowi światła niebieskiego, oczy nie męczą się tak szybko, co pozwala na kilkugodzinną pracę.

Monitor Philips 241S4LCB/00 – cena ok. 600 zł

Philips to firma, której zawsze można zaufać. Ten monitor ma aż 24 cale, zapewnia wyraźny obraz i autentyczne kolory. Dzięki podstawie SmartErgoBase możemy dostosować jego ułożenie do indywidualnych wymagań, co pomaga w dopasowaniu ekranu do kąta padania światła zewnętrznego. Według mnie to całkiem ciekawy model, dosyć duży i wyraźny, na pewno sprawdzi się w biurze.

Monitor Eizo FlexScan EV2316W – cena 1500 zł

Jest to najdroższy z interesujących mnie monitorów, jednak jestem skłonna go wybrać przede wszystkim ze względu na funkcję EyeCare Filter, zapobiegającą zmęczeniu oczu poprzez symulację wyglądu papieru. Co więcej, monitor posiada opcję Auto EcoView automatycznie dostosowującą jasność ekranu do warunków otoczenia. Myślę, że jest to idealna opcja nie tylko dla mnie, ale dla wszystkich osób, wykonujących codziennie kilkugodzinną pracę przed komputerem.

Blog Comments powered by Disqus.