Jak działa czytnik linii papilarnych w telefonie?

Witek
Jak działa czytnik linii papilarnych w telefonie?

Zabezpieczenia telefonu, zwłaszcza firmowego, jest szczególnie ważne.

Coraz więcej nowych telefonów, takich jak np. Samsung Galaxy S8 (SM-G950F), zostaje wyposażone w czytnik linii papilarnych, który ma na celu zwiększenie zabezpieczeń danych zawartych w jego systemie.

W jaki sposób działa czytnik linii papilarnych w telefonie?

Warto podkreślić, iż każdy z nas posiada unikalną kompozycję linii papilarnych. Żeby czytnik mógł działać poprawnie należy zeskanować odcisk naszego palca. Dzieje się to na poziomie konfiguracji telefonu – wówczas system prosi nas o kilka, a czasem nawet kilkanaście przyłożeń palca z różnych perspektyw. Właśnie tym sposobem w pamięci telefonu zostaje zapisany obraz umożliwiający jego późniejsze odblokowanie.

Ciekawostkę stanowi fakt, iż urządzenie nie porównuje całego obrazu zapisanego w pamięci, bowiem wymagałoby to zbyt dużych mocy obliczeniowych. System porównuje natomiast kilka charakterystycznych i indywidualnych cech odcisku palca. Zaliczamy do nich rozgałęzienia wespół z zakończeniami linii papilarnych. To właśnie na podstawie tych czynników system zatwierdza proces odblokowania telefonu, dzięki czemu możemy z niego korzystać.

W telefonach firmowych przechowujemy często ważne dane kontrahentów. Powinny byż one zabezpieczone przed wyciekiem np. w przypadku zgubienia telefonu lub kradzieży.

Blog Comments powered by Disqus.