Porady firmowe i domowe - serdecznie zapraszamy na Moodni.pl moodni.pl News 2018-06-30T20:45:00+02:00 Kasia https://moodni.pl/firma Komputer stacjonarny czy laptop? Co wybrać do domu lub małej firmy? https://moodni.pl/firma/komputer-stacjonarny-czy-laptop-co-wybrac-do-domu-lub-malej-firmy 2018-06-30T20:45:00+02:00 2018-06-30T20:45:00+02:00

W dzisiejszych czasach więcej osób wybiera laptop niż komputer stacjonarny, zwłaszcza jeżeli poszukuje dobrego sprzętu do pracy. Czy oznacza to jednak, że pecety całkowicie wyszły z użytku? Oczywiście nie, a co więcej, czasem bardziej opłaca się kupić właśnie stacjonarkę. Zobaczcie sami, co bardziej przyda się Wam i sprawdźcie, jakie są zalety laptopów, a jakie komputerów stacjonarnych.

Laptop

Jeżeli interesuje Cię ekwipunek do prac biurowych, polegających głównie na sprawdzaniu poczty oraz serwowaniu po internecie i tworzeniu dokumentów tekstowych, laptop może okazać się tańszą i lepszą opcją. Jego główną zaletą jest mobilność, dzięki której możesz sprzęt zabrać ze sobą w dowolne miejsce. To duży plus dla wielu biznesmenów, wyjeżdżających na urlop, chcących utrzymać ciągły kontakt z klientami.

Mimo stosunkowo lekkiej wagi nie zawsze korzystanie z laptopa jest komfortowe. Przenośne komputery mają to do siebie, że lubią się szybko nagrzewać, a to oznacza, że trzymanie go na kolanach może być uciążliwe. Jeżeli chcemy korzystać z laptopa systematycznie, w biurze lub domu, lepiej przygotować sobie specjalne miejsce na ten sprzęt.

Choć w sklepach znajdziemy sporo laptopów dobrej jakości, z reguły są one raczej mniej trwałe niż komputery stacjonarne. Problem pojawia się również w przypadku awarii lub wymiany podzespołów, które w wielu przypadkach są przylutowane na stałe. Zdarza się, że zamiast naprawiać produkt, korzystniej jest kupić nowy model.

Komputer stacjonarny

W wielu przypadkach warto pokusić się o komputer stacjonarny, zwłaszcza jeżeli poszukujemy czegoś nie tylko do tworzenia dokumentów, ale również gier czy projektów graficznych. Cały zestaw stacjonarny będzie zapewne droższy od laptopa, zakładając, że musimy dokupić nowy monitor, myszkę i klawiaturę, jednak sprzyja również wygodzie pracy. Nie tylko możemy cieszyć się większym ekranem, ale ułożenie komputera przy biurku zmusza nas do pracy w pozycji wyprostowanej, dzięki czemu nasz kręgosłup tak bardzo nie cierpi.

W większości przypadków komputery stacjonarne są szybsze, mają też więcej pamięci RAM oraz możliwość podłączenia większej ilości dysków przenośnych. W stacjonarkach możemy liczyć również na bardziej rozbudowaną kartę graficzną, a w miarę potrzeb na jej szybką wymianę, co jest dodatkowym atutem dla graczy. Możliwość prostej zamiany dotyczy wszystkich podzespołów, co sprawia, że desktop jest często prostszy w ulepszaniu lub naprawie.

Jak widać i jeden, i drugi sprzęt ma swoje zalety i wady. Warto wybrać produkt, który sprawdzi się w zależności od indywidualnego zapotrzebowania. Zanim zdecydujemy się na zakup, powinniśmy stworzyć listę za i przeciw oraz określić, do czego komputer będzie nam potrzebny.

]]>
Czym tak naprawdę jest telefaks? Czy rzeczywiście to już przeżytek? https://moodni.pl/firma/czym-tak-naprawde-jest-telefaks-czy-rzeczywiscie-to-juz-przezytek 2018-06-11T16:44:00+02:00 2018-06-11T16:44:00+02:00

Telefaks – zwany zwyczajowo faksem to rodzaj urządzenia z usługami symilograficznymi. Usługa ta innymi słowy polega na wysyłaniu i odbieraniu wiadomości w postaci nieruchomych obrazów pomiędzy telekopiarkami (faksami). Ów rodzaj usług możliwy jest dzięki przyłączu telefonicznemu z komutacją automatyczną.

Słów kilka o historii faksu

Początku rozwoju faksu przypadają na lata 70 minionego stulecia, choć eksperci zwracają uwagę na fakt, iż pierwszych – tego rodzaju prób dokonał już w roku 1857 Giovanni Caselle z Florencji. Urządzeniem skonstruowanym przez Włocha bynajmniej nie był faks, lecz pantelegraf.

Kolejnych prób dokonał znany wszystkim Thomas Edison, który skonstruował mimeskop – urządzenie do kopiowania dokumentów.

Wszystko co dobre przemija...

Współcześnie coraz rzadziej możemy spotkać na wyposażeniu biur obowiązkowe jeszcze w latach 90 faksy. Możliwości technologiczne sprawiły, że posiadamy unowocześnione substytuty takie jak skanery, smartfony, laptopy oraz aparaty z dodatkowymi opcjami.

Obecnie popularną metodą jest również tzw. faks internetowy.

]]>
Najlepsze monitory do biura - polecamy kilka popularnych modeli https://moodni.pl/firma/najlepsze-monitory-do-biura-polecamy-kilka-popularnych-modeli 2018-06-06T21:47:00+02:00 2018-06-06T21:47:00+02:00

Pracując przed komputerem, spędzam przed monitorem kilka godzin dziennie. Cieszę się, że w dzisiejszych czasach możemy liczyć na płaskie monitory o zmniejszonym promieniowaniu, dzięki czemu oczy tak nie bolą.

Ostatnio przeniosłam się z laptopa na komputer stacjonarny, jednak mam problem ze starym monitorem. Już po dwóch godzinach pracy czuję szczypanie oczu i zaczynam je mrużyć. Chciałabym kupić nowy model, a poszukując odpowiedniego, zaczęłam poszukiwać w sieci najlepszych monitorów do biura. Ciekawy ranking znalazłam na stronie Komputronik.pl i przyjrzałam się bliżej prezentowanym produktom. Kilka z nich zwróciło moją uwagę.

Monitor BenQ GW2270 – cena ok. 500 zł

Ten monitor spodobał mi się nie tylko dlatego, że jest tani. Charakteryzuje się wymiarami 21,5 cala, co w zupełności wystarczy mi do wykonywania zadań. Zapewnia wierne odwzorowanie kolorów i wyraźny obraz. Dzięki reduktorom migotania oraz filtrowi światła niebieskiego, oczy nie męczą się tak szybko, co pozwala na kilkugodzinną pracę.

Monitor Philips 241S4LCB/00 – cena ok. 600 zł

Philips to firma, której zawsze można zaufać. Ten monitor ma aż 24 cale, zapewnia wyraźny obraz i autentyczne kolory. Dzięki podstawie SmartErgoBase możemy dostosować jego ułożenie do indywidualnych wymagań, co pomaga w dopasowaniu ekranu do kąta padania światła zewnętrznego. Według mnie to całkiem ciekawy model, dosyć duży i wyraźny, na pewno sprawdzi się w biurze.

Monitor Eizo FlexScan EV2316W – cena 1500 zł

Jest to najdroższy z interesujących mnie monitorów, jednak jestem skłonna go wybrać przede wszystkim ze względu na funkcję EyeCare Filter, zapobiegającą zmęczeniu oczu poprzez symulację wyglądu papieru. Co więcej, monitor posiada opcję Auto EcoView automatycznie dostosowującą jasność ekranu do warunków otoczenia. Myślę, że jest to idealna opcja nie tylko dla mnie, ale dla wszystkich osób, wykonujących codziennie kilkugodzinną pracę przed komputerem.

]]>
Niszczarka Powershred – nowoczesność i styl w Twojej firmie https://moodni.pl/firma/niszczarka-powershred-nowoczesnosc-i-styl 2018-05-27T13:55:00+02:00 2018-05-27T13:55:00+02:00

Niszczarka to jeden z podstawowych elementów wyposażenia biurowego. Większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, ile szkód mogą wyczynić osobiste dokumenty, które wpadną w niepowołane ręce.

Mając na uwadze najnowsze rozporządzenie RODO tym bardziej należy wziąć pod uwagę, że niszczenie dokumentów powinno odbywać się na odpowiednim sprzęcie.

Jaka powinna być profesjonalna niszczarka?

Przede wszystkim powinna w sobie łączyć skuteczne – szybkie działanie wespół z trwałością. Jeśli dodamy do tego zaawansowane technologicznie rozwiązania, to możemy jednoznacznie stwierdzić, iż wszystkie te kryteria spełniają najnowsze modele marki Powershred.

Walory prestiżowej serii

Uwagę zwrócę na parametry niszczarki Powershred 53C.

Pojemność zbiornika to aż 23 l, zaś szerokość robocza – 220 mm.

Wysokiej jakości noże tnące działają z prędkością cięcia 2 m/min i z powodzeniem mogą ciąć w kształt konfetti materiały takie jak karty kredytowe, płyty CD, spinacze, zszywki oraz rzecz jasna papier.

Tytułowy wariant to doskonała propozycja dla użytkownicy indywidualnych, jak i dla przedsiębiorców.

]]>
Logitech M105 Myszka biała 910-002944 - Propozycja dla domu i firmy https://moodni.pl/firma/logitech-m105-myszka-biala-910-002944 2018-05-09T10:58:00+02:00 2018-05-09T10:58:00+02:00

Mysz komputerowa jest niezbędnym akcesorium dla każdego, kto korzysta z komputera. Sprawdzi się zarówno do użytku domowego, jak i biurowego.

Logitech M105 Myszka biała 910-002944 to wyjątkowa propozycja od firmy, która jest uznanym na światowym rynku liderem branży akcesoriów komputerowych.

Niewątpliwą zaletą tej myszy jest fakt, iż nie trzeba pobierać do niej żadnego oprogramowania. Wystarczy podłączyć mysz do portu USB w komputerze, a to wszystko dzięki oprogramowaniu Plus and Play.

Instalacja myszy jest niezwykle prosta, gdyż wystarczy podłączyć jej kabel do portu USB. Zbędne jest tutaj oprogramowanie, co gwarantuje szybkie i bezproblemowe korzystanie z myszki komputerowej.

Mysz jest przewodowa, a dzięki łatwemu podłączaniu można używać jej praktycznie od zaraz.

Tym, co wyróżnia mysz Logitech M105 Myszka biała 910-002944 jest technologia optycznego śledzenia ruchów w wysokiej rozdzielczości 1000 dpi. Zapewnia ona szybkie i płynne reakcje kursora oraz ułatwia zaznaczanie tekstu.

Mysz Logitech M105 Myszka biała 910-002944 znakomicie nadaje się do wielogodzinnej pracy, gdyż została zaprojektowana tak, by wygodnie korzystało się z niej za pomocą obu dłoni.

Poza walorami technicznymi należy również zwrócić uwagę na wygląd, uroczy design w kolorze biało-czarnym prezentuje się bardzo ładnie i nowocześnie.

Muszę jeszcze dodać, że producent daje gwarancje aż 36 miesięcy.

]]>
Canon Skaner Lide 220 9623B010AA - Porady domowe i firmowe https://moodni.pl/firma/canon-skaner-lide-220-9623b010aa 2018-04-28T20:36:00+02:00 2018-04-28T20:36:00+02:00

Skaner to bardzo przydatne, a niekiedy wręcz potrzebne urządzenie. Jeśli prowadzimy swoją firmę lub w jakikolwiek sposób wykonujemy pracę w domu zawsze zachodzi potrzeba zeskanowania dokumentów.

Canon Skaner Lide 220 9623B010AA to niewielkie urządzenie, charakteryzujące się wyjątkową elegancją. Dzięki niemu mamy zagwarantowaną najwyższą jakość skanowania w domu.

Urządzenie posiada opcję, dzięki której w nieskomplikowany sposób można dokonać rejestracji zdjęć i dokumentów w wysokiej rozdzielczości z opcją wysyłania do usług w chmurze za pomocą komputera.

Dzięki matrycy CIS do 4800 x 4800 DPI urządzenie zapewnia wysoką rozdzielczość skanowania oraz czytelny tekst.

Skaner wyróżnia się także barwnymi zdjęciami pełnymi szczegółów o precyzyjnych kolorach, a to wszystko dzięki czterdziestoośmiobitowej wewnętrznej głębi kolorów.

Skanowanie za pomocą skanera Canon Skaner Lide 220 9623B010AA jest niezwykle szybkie – jedna strona A4 300 DPI jest skanowana w zaledwie dziesięć sekund.

Na uwagę zasługuje również możliwość wysyłania poszczególnych dokumentów oraz zdjęć do usług w chmurze, takich jak Dropbox oraz Evernote, za pomocą komputera.

Zintegrowana pokrywa pozwala na łatwe skanowanie dokumentów w doskonałej jakości.

To zdecydowanie sprzęt wart rozważenia.

]]>
NATEC Mysz optyczna Ruff 1000 DPI czarna - Porady domowe i firmowe https://moodni.pl/firma/natec-mysz-optyczna-ruff-1000-dpi-czarna 2018-04-28T20:22:00+02:00 2018-04-28T20:22:00+02:00

Mysz komputerowa to sprzęt, bez którego ciężko się dziś obyć – szczególnie, jeśli spędzamy sporo czasu przed monitorem. Warto zatem zadbać o swój komfort podczas pracy i sięgnąć po sprzęt, który będzie gwarantował bezproblemową i wygodną obsługę.

Taka właśnie jest NATEC Mysz optyczna Ruff 1000 DPI czarna.

To dobrej jakości mysz komputerowa, która posiada precyzyjny sensor. Z pewnością doskonale sprawdzi się podczas pracy zarówno w domu, jak i w biurze. Mysz posiada sensor optyczny o maksymalnej rozdzielczości 1000 DPI, która działa na większości powierzchni.

Mysz NATEC Mysz optyczna Ruff 1000 DPI czarna wyróżnia się ergonomicznym kształtem, przez co z łatwością dopasowuje się do dłoni. Czyni to z myszy sojusznika podczas długich godzin pracy w domu bądź w biurze.

Mysz powstała z wysokiej jakości, trwałych materiałów, dzięki czemu może służyć przez długi okres czasu. Jej niewielkie rozmiary sprawiają, iż można bez problemu zabrać ja ze sobą, chowając ją do plecaka bądź torebki.

To niezwykle praktyczny gadżet, uławiający zdecydowanie pracę przey komputerze.

]]>
Urządzamy domowe biuro - Porady domowe i firmowe https://moodni.pl/firma/urzadzamy-domowe-biuro 2018-04-27T09:21:00+02:00 2018-04-27T09:21:00+02:00

Praca zdalna staje się w Polsce coraz bardziej popularna i aktualnie wiele osób prowadzi wirtualne biura, siedząc w domu przed komputerem. Jednak nawet w domu musimy posiadać odpowiedni ekwipunek, który umożliwi nam swobodną pracę. W domowym biurze również przyda się sprzęt elektroniczny oraz komfortowa przestrzeń do wykonywania obowiązków.

Domowe biuro - wnętrze

W domowym biurze musimy zadbać przede wszystkim o wygodne siedzisko. Krzeseł biurowych jest bardzo dużo, ale nie każde z nich zapewni komfort dla naszego kręgosłupa. Jeżeli praca w domu jest naszym stałym źródłem dochodu, na pewno spędzamy przy niej kilka godzin dziennie. Warto więc zainwestować w solidne i wygodne krzesło, które zapewni nam możliwość pracy przy biurku bez szkody dla naszego ciała.

Oprócz krzesła domowe biuro powinniśmy wyposażyć także w regał lub komody. Praca w domu wydaje się lekka i przyjemna, ale i zdalnie potrzebne są umowy oraz rachunki. Należy więc przygotować sobie miejsce,w którym wszystko będziemy mogli uporządkować, abyśmy zawsze wiedzieli, gdzie znaleźć potrzebne papierki.

Nie zapominajmy także o dobrej atmosferze. Niektórym ludziom lepiej pracuje się w ciszy, inni preferują działać przy muzyce. Wyposażając domowe biuro, stwórz przestrzeń, jaka odpowiada Ci najbardziej, pamiętając, że musi to być pomieszczenie, które dla Ciebie stanie się azylem spokoju i wydobędzie największe zasoby kreatywności i motywacji do tworzenia czegoś nowego.

Domowe biuro – sprzęt

Praca w domu bardzo często odbywa się przy komputerze z dostępem do internetu. W takim przypadku sprzęt oczywiście musi być sprawny, czasem więc warto wymienić stary zamulający komputer na nowoczesny, najlepiej przenośny laptop, który możemy w razie potrzeby zabrać ze sobą do restauracji lub kawiarni.

W dobie urządzeń mobilnych osobom, które muszą mieć ciągły dostęp do poczty elektronicznej, przyda się także tablet. Dzięki niemu nie będziemy musieli za każdym razem włączać komputera, kiedy będziemy chcieli przejrzeć jakiś dokument lub odpisać klientowi. Wśród nowoczesnej oferty Asusa oraz Doll znajdziemy ciekawe modele, które w razie potrzeby zastąpią nam komputer.

W domowym biurze nie może zabraknąć również drukarki. Pracując zdalnie, często musimy drukować i skanować różne dokumenty, więc bez tego ani rusz. Dobre do biura okaże się urządzenie wielofunkcyjne HP DeskJet 3639, to nowość na rynku, ale korzystałam już z urządzeń z tej kolekcji i wiem, że można na nie liczyć.

]]>
Jak działa czytnik linii papilarnych w telefonie? https://moodni.pl/firma/jak-dziala-czytnik-linii-papilarnych-w-telefonie 2018-04-19T21:19:00+02:00 2018-04-19T21:19:00+02:00

Zabezpieczenia telefonu, zwłaszcza firmowego, jest szczególnie ważne.

Coraz więcej nowych telefonów, takich jak np. Samsung Galaxy S8 (SM-G950F), zostaje wyposażone w czytnik linii papilarnych, który ma na celu zwiększenie zabezpieczeń danych zawartych w jego systemie.

W jaki sposób działa czytnik linii papilarnych w telefonie?

Warto podkreślić, iż każdy z nas posiada unikalną kompozycję linii papilarnych. Żeby czytnik mógł działać poprawnie należy zeskanować odcisk naszego palca. Dzieje się to na poziomie konfiguracji telefonu – wówczas system prosi nas o kilka, a czasem nawet kilkanaście przyłożeń palca z różnych perspektyw. Właśnie tym sposobem w pamięci telefonu zostaje zapisany obraz umożliwiający jego późniejsze odblokowanie.

Ciekawostkę stanowi fakt, iż urządzenie nie porównuje całego obrazu zapisanego w pamięci, bowiem wymagałoby to zbyt dużych mocy obliczeniowych. System porównuje natomiast kilka charakterystycznych i indywidualnych cech odcisku palca. Zaliczamy do nich rozgałęzienia wespół z zakończeniami linii papilarnych. To właśnie na podstawie tych czynników system zatwierdza proces odblokowania telefonu, dzięki czemu możemy z niego korzystać.

W telefonach firmowych przechowujemy często ważne dane kontrahentów. Powinny byż one zabezpieczone przed wyciekiem np. w przypadku zgubienia telefonu lub kradzieży.

]]>
Kreatywne biuro, czyli fabryka na biurku - Porady domowe i firmowe https://moodni.pl/firma/kreatywne-biuro-czyli-fabryka-na-biurku 2018-04-16T20:06:00+02:00 2018-04-16T20:06:00+02:00

Jeżeli ktoś powiedział Wam, że praca za biurkiem musi być nudna, to bądźcie jak niewierny Tomasz i nie ufajcie mu na słowo! Przedstawiamy gadżet, który zachwyci niejednego miłośnika klocków Lego, a przy tym pobudzi kreatywność i wyrwie z codziennej rutyny. Oto nietypowy Organizer biurkowy Desktructure.

Prosta konstrukcja, która nie wymaga wiele, a efekt murowany.

Organizery na biurko są niezwykle istotnym elementem wyposażenia w wielu firmach. Jednak pomysł, aby zwykły organizery zastąpić modułowym Desktructure jest niczym strzał w dziesiątkę.

Jest to zestaw pojemników, które można dowolnie komponować, a ich design przywodzi na myśl kominy fabryczne, miejskie zabudowania lub statek. Pięć lub sześć odrębnych części, które łączysz ze sobą tworząc swoją własną kompozycję organizera.

Produkt firmy Seletti to hit, który szturmem zdobywa przestrzeń biurową całego świata.

Zaskocz swoich klientów lub obdaruj oryginalnym prezentem swojego partnera czy współpracownika.

Dołącz do konstruktorów własnej rzeczywistości i nie daj się zaskoczyć nudzie w pracy!

Organizer biurkowy Desktructure

]]>