Zakup laptopa – modele warte uwagi - Porady domowe blog Moodni.pl

Kasia
Zakup laptopa – modele warte uwagi - Porady domowe blog Moodni.pl

Nowy laptop, niezła rozterka.

Swojego laptopa kupiłam prawie sześć lat temu i od tego czasu wiernie mi służył. Niestety chwila nieuwagi i rozlana na klawiaturze herbata sprawiły, że teraz w pewnych aspektach zawodzi. Co więcej, jest to model już starej daty, dlatego postanowiłam poszukać czegoś nowego.

Aktualnie korzystam z modelu Lenovo Z575, który kupowałam wraz ze znajomym, znającym się na elektronice. Kolega przebywa teraz za granicą, a ja nie znam się na parametrach laptopów i nie wiem, co jest najlepsze, dlatego postanowiłam wesprzeć się opiniami internautów.

Nowy laptop – co wybrać?

Jako że pracuję na komputerze, chcę, aby mój nowy sprzęt był sprawny i szybki. Nie potrzebuję super karty graficznej, ale chciałabym, aby wszystko działało, jak należy. Interesuje mnie coś do kwoty 3000 zł, najlepiej także firmy Lenovo, ponieważ jestem zadowolona z modelu, na którym pracuję do tej pory.

Oczywiście te, które podobają mi się najbardziej, kosztują ponad 3500 zł. To dla mnie trochę za dużo, więc trzeba będzie zmniejszyć wymagania.

Moją uwagę zwrócił laptop Lenovo Ideapad 320s-14 z procesorem Intel® Core™ i3 i kartą graficzną Intel® HD Graphics 620. Model ten zajmuje 3 miejsce w rankingu najlepszych laptopów do domu, a na stronie Komputronika znalazłam go już za 2099 zł.

Byłam zdecydowana na zakup, ale wtedy zwróciłam uwagę na przekątną ekranu. W swoim laptopie mam przekątną 15,6 a w Ideapad 320s-14 jest to tylko 14 cali. Chociaż cena mi odpowiada, a sam sprzęt zbiera bardzo dobre recenzje, chyba poszukam jeszcze czegoś innego.

Wciąż pojawiają się jakieś nowości i być może w końcu trafi się coś, co odpowie moim wymaganiom w pełni.

Blog Comments powered by Disqus.