Zadbaj o swoje zęby i zdrowie – wybierz dobrą szczoteczkę soniczną

Kasia
Zadbaj o swoje zęby i zdrowie – wybierz dobrą szczoteczkę soniczną

Szczoteczki soniczne stworzone zostały z myślą osobach, które mają problem z wrażliwymi zębami i krwawiącymi dziąsłami. Dzięki procesowi czyszczenia, odbywającego się przy pomocy ultradźwięków, możemy skutecznie wyczyścić jamę ustną, bez podrażniania jej delikatnych części.

Szczoteczka soniczna – jak to działa?

Szczoteczka soniczna wykonuje nawet 31 tys. ruchów na minutę, a więc znacznie więcej niż szczoteczka tradycyjna, która uzależniona jest od ruchu naszej dłoni. Dzięki temu zarówno zęby, jak i przestrzenie między nimi wyczyszczone są znacznie dokładniej. Ruch soniczny dokładnie usuwa płytkę nazębną i skutecznie dociera do trudno dostępnych miejsc.

Zalety korzystania ze szczoteczki sonicznej

Efekty dokładnego czyszczenia zębów widać już po kilku tygodniach. Widoczne jest zmniejszenie kamienia nazębnego oraz płytki, dzięki czemu zęby stają się jaśniejsze. Co więcej, taka szczoteczka nie powoduje odsłaniania korzeni nazębnych, dlatego jest bezpieczna dla dziąseł.

Jak myć zęby szczoteczką soniczną?

W odróżnieniu od szczoteczki tradycyjnej, w przypadku produktu sonicznego, podczas mycia zębów nie musimy wykonywać ruchów okrężnych Wystarczy przytrzymać szczoteczkę nad zębem i jego powierzchnią boczną, a produkt całą pracę wykona za nas.

Jak wybrać szczoteczkę soniczną?

Szeroki wybór modeli takich nowoczesnych szczoteczek do zębów może przyprawić nas o zawroty głowy, dlatego warto wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas wyboru szczoteczki sonicznej.

Szybkość szczotkowania

Jest to jeden z najważniejszych parametrów urządzenia, który wpływa na dokładność czyszczenia zębów. Najpopularniejsze są szczoteczki, zapewniające 30 tys. obrotów na minutę, jednak znajdziemy i takie, gwarantujące 60 tys.

Opcje dodatkowe

Najtańsze ze szczoteczek sonicznych oferują jedynie funkcję mycia zębów, w bardziej zaawansowanych modelach mamy możliwość zastosowania również innych opcji, takich jak:

  • masaż dziąseł
  • wybielanie zębów
  • tryb delikatny (dla zębów wrażliwych)
  • irygator (opcja umożliwiająca czyszczenie przestrzeni między zębami)

Koszt szczoteczki sonicznej

Szczoteczki soniczne znajdziemy w już od 150 złotych w górę, w zależności od mocy oraz funkcji danego urządzenia. Kosztów nie można nawet porównywać ze szczoteczką tradycyjną, jednak w zestawie otrzymujemy zazwyczaj dwie wymienne końcówki, które do kupienia są również osobno.

Według mnie szczoteczki soniczne to na pewno dobra propozycja dla osób, które, tak jak ja mają problem z wrażliwymi zębami i krwawiącymi dziąsłami. Taki produkt pomoże nam zadbać o zęby w pełni, bez uszkadzania najbardziej wrażliwych części jamy ustnej.

Zdjęcie: redcoon.pl

Blog Comments powered by Disqus.