Telewizor do oglądania meczu - jakie parametry brać uwagę przy zakupie

Witek
Telewizor do oglądania meczu - jakie parametry brać uwagę przy zakupie

Zbliżają się mistrzostwa świata, które wielu Polaków przyciągną przed telewizory. Mundial już dawno budzi emocje, każdy niecierpliwie czeka na mecz, który przyniesie ogrom wrażeń. Aktualnie oglądanie meczów w domu jest czystą przyjemnością, płaskie, duże ekrany oraz technologia HD pozwalają nam na odbiór pełnego, naturalnego obrazu.

Niektórzy zapaleni kibice szczególną wagę przywiązują do telewizora, na jakim będą oglądać mecze. Specjalnie dla takich osób przygotowałem krótką listę cech telewizora, który najlepiej pokaże nam rozgrywki piłkarskie.

Ekran

Podczas oglądania meczu piłki nożnej duży ekran to podstawa. Optymalne wymiary w takich przypadkach to 49-55 cali. Taki telewizor możemy w całości objąć wzrokiem, co jest bardzo ważne, gdyż dzięki temu nie przegapimy żadnego szczegółu starcia dwóch drużyn. Co więcej, świetnie nadaje się zarówno do mniejszych, jak i większych pomieszczeń.

Rozdzielczość

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jaką rozdzielczość powinien mieć dobry telewizor? Najlepiej sprawdzają się nowoczesne telewizory Full HD, chociaż sprzęt z rozdzielczością 4K/Ultra HD na pewno nie zawiedzie podczas oglądania mistrzostw.

Obraz

Największą ostrość ruchomego obrazu zapewni telewizor z matrycą 100 Hz lub 120 Hz. Podczas oglądania sportu warto postawić na sprzęt, który umożliwi nam śledzenie każdego ruchu. Kupując telewizor, zwróćcie uwagę na „współczynnik płynności obrazu” - parametr ten zazwyczaj nie jest wymieniany w głównych cechach urządzenia i trzeba o niego dopytać lub sprawdzić w instrukcji. Jeśli zależy nam na komfortowym oglądaniu meczów piłkarskich – im wyższy współczynnik, tym lepiej.

Dźwięk

Dobrze, jeżeli telewizor do oglądania meczu wyposażony jest w tryb sportowy i ma głośnik o minimalnej mocy 20W. Oczywiście, jeżeli posiadamy głośniki zewnętrzne, nie musimy szczególnej uwagi zwracać na ten aspekt, gdyż dobry dźwięk będziemy mieli zapewniony poprzez dodatkowy sprzęt audio.

Wiele osób ogląda mistrzostwa w ogródkach piwnych lub barach, jednak jeśli postawimy na nowoczesny telewizor, możemy znajomych zaprosić do siebie i cieszyć się doskonałą jakością obrazu w dobrym towarzystwie.

Blog Comments powered by Disqus.