Rower dla mamy? Jaki i gdzie kupić - nasze porady

Kasia
Rower dla mamy? Jaki i gdzie kupić - nasze porady

Dzień matki za pasem, a skoro mojej mamy urodziny wypadają 28 maja, razem z braćmi postanowiliśmy zrobić jej jeden większy prezent na obie okazje.

Rozpoczął się sezon rowerowy, a ona nadal jeździ na starym, przyrdzewiałym składaku, dlatego pomyśleliśmy, że przydałby jej się nowy model. Jak zwykle zawaleni pracą nie mamy czasu na chodzenie po sklepach, ale przecież rower można teraz bez problemu zamówić przez internet.

Tylko jaki? Moja mama jest w dobrej formie, ale chciałabym jej kupić rower z dużą ilością przerzutek, aby jeździło jej się łatwiej. Moją uwagę przykuły dwa modele.

Romet Gazela 17 – cena 1119 zł na Oleole.pl

Ten model spodobał mi się szczególnie, nie tylko ze względu na wygląd. Wiem, że te rowery cieszą się dużą popularnością, ponieważ są wytrzymałe i świetnie się na nich jeździ. Duże koła i łatwe w regulacji siodełko są dodatkowym atutem. No i ma aż 21 przerzutek! Gazele od lat stanowią jedne z najciekawszych modeli rowerów, dostępnych w dobrej cenie i uważam, że dla osoby po 50-tce jest to świetna opcja.

Folta Fionii 28 – cena 829 zł na Oleole.pl

Jest to znacznie prostszy model, wyposażony zaledwie w trzy przerzutki, jednak w porównaniu do tego, czym jeździ teraz moja mama, to naprawdę duży postęp. Folta Fionii podoba mi się wizualnie, rowerek jest bardzo zgrabny, dobrze wyposażony i myślę, że sprawdziłby się podczas wycieczek rowerowych. No i przede wszystkim jest tańszy.

Rower dla mamy – trudna decyzja

Przez cały dzień debatowaliśmy nad tym, który rower będzie dla mamy praktyczniejszy. Niższa cena przyciągała, ale w końcu składamy się wszyscy razem, a chcieliśmy zrobić mamie wyjątkową niespodziankę. Po przejrzeniu możliwości obu rowerów stwierdziliśmy, że jednak Gazela będzie lepsza. Na tym rowerze jeździ się naprawdę dobrze, a mama potrzebuje czegoś, co pozwoli jej na korzystanie z dobrej pogody bez przemęczania się. Ona uwielbia wycieczki rowerowe, teraz nareszcie będzie mogła cieszyć się nimi w pełni.

Blog Comments powered by Disqus.