Przechowywanie butów dla większego porządku w domu - Porady domowe blog

Marta
Przechowywanie butów dla większego porządku w domu - Porady domowe blog

Organizacja butów w domu :)

Nie ma nic gorszego niż buty porozrzucane po całym korytarzu lub mieszkaniu. Wygospodarowanie specjalnie dla nich odpowiedniego miejsca jest zatem satysfakcjonującym rozwiązaniem. Pozwala bowiem na zachowanie pełnego porządku, a przy tym zapewnia bardzo łatwy dostęp do posiadanych butów.

Buty, które używamy na co dzień najlepiej trzymać pod ręką, do czego sprawdzi się listwa na buty, stojak na buty lub regał. Taka listwa na buty jest zwykle odkryta, widać wszystkie buty, łatwo po nie sięgnąć i łatwo je odłożyć na miejsce. Jednakże warto taki stojak schować do szafki, będzie to bardziej estetyczne i wydobywające się zapachy będą nieco ukryte.

Po zakończeniu sezonu buty najlepiej zmagazynować do zamkniętej szafki. Szafka na buty powinna być na tyle duża, aby można je było włożyć bez konieczności ich zgniatania. W takiej szafce buty nie zakurzą się, przez okres leżakowania odpowiednio odpoczną, zaimpregnują się, by być gotowym na przyszły sezon. Oczywiście buty odłożone do szafki na dłużej powinny być czyste i suche, oraz najlepiej by były zaimpregnowane.

Dobrym rozwiązaniem są również pudełka na buty. To rozwiązanie szczególnie polecam do przechowywania butów, które mogą się łatwo uszkodzić, zadrapać czy otrzeć, czyli głównie szpilki, eleganckie buty, ale mogą to być również botki, baleriny czy adidasy. Pudełka z obuwiem można ładnie poukładać zachowując porządek.

Niezależnie od tego, ile kto ma butów, zawsze istnieje potrzeba ich odpowiedniego przecowywania.

Blog Comments powered by Disqus.