Prezent na komunię - kilka praktycznych pomysłów i inspiracji

Kasia
Prezent na komunię - kilka praktycznych pomysłów i inspiracji

Pierwsza Komunia Święta to dla niektórych wielkie przeżycie duchowe, ale dla wielu niestety kojarzy się głównie z imprezą i prezentami. Media zrobiły z tego cyrk, a przez to rodzice chrzestni mają nie lada wyzwanie, bo nie chcą zrobić przykrości swoim chrześniakom w stosunku do ich rówieśników.

Za dwa tygodnie wybieram się na uroczystość komunijną do mojej chrześnicy, a w dalszym ciągu nie mam prezentu. Jak zwykle brakuje mi czasu, aby wybrać się na wycieczkę po sklepach, postanowiłam więc przejrzeć oferty internetowe. Wciąż jednak nie wiedziałam, jaki prezent na komunię dla dziewczynki będzie najlepszy, postanowiłam więc wybrać coś spośród trzech najpopularniejszych dziedzin.

Sport

Wszyscy wiemy, że od dawnych lat popularnym prezentem komunijnym są rowery. Z tego, co wiem Nadia (moja chrześnica), w dalszym ciągu jeździ na składaku, który mama kupiła jej dwa lata temu na urodziny.

Przejrzałam oferty i znalazłam wiele ciekawych modeli. Nie poszukiwałam typowo rowerów dziecięcych, raczej czegoś, co mogłoby jej posłużyć przez dłuższy czas, a dziewczynka w wieku komunijnym to już duża dama, więc zwracałam uwagę głównie na rowery dla dorosłych. Oferta jest szeroka i produktów nie brakuje, mimo to, jest to dosyć droga inwestycja, gdyż dobry rower to wydatek minimum 1000 złotych. Wiem, że jest to moja chrześnica i prezent nie może być mały, ale chciałam poznać jeszcze inne opcje.

Elektronika

W ostatnich latach coraz bardziej popularne stały się podarunki z zakresu elektroniki. Nie tylko aparaty fotograficzne, ale również telefony, tablety, a nawet laptopy. Na to ostatnie mnie nie stać, ale na Morele.net znalazłam niedrogie tablety, a taki gadżet mógłby się małej przydać.

Moją uwagę zwrócił także czytnik ebooków, wiem, że Nadia, tak jak ja, uwielbia książki, nie wiem tylko, czy jest to prezent odpowiedni dla kogoś w jej wieku. Może niech na razie pozostanie przy formatach papierowych, a jeżeli będzie chciała, może sobie odtworzyć książkę także na tablecie.

Biżuteria

Większość kobiet uwielbia biżuterię już od małego. Zanim więc zdecydowałam się na prezent, chciałam przejrzeć jeszcze coś z tej dziedziny. Medalik już ma więc chciałam wybrać coś inego. Znalazłam bardzo ciekawe wisiorki, które na pewno spodobałyby się 10-latce. Moją uwagę przykuł motyw srebrnego kotka ze zdobieniami. Bardzo ładna ozdoba dla miłośniczki zwierząt, która lubi się stroić.

Po przejrzeniu kilkunastu sklepów internetowych wciąż nie wiedziałam, co spodobałoby się jej najbardziej. Mnogość ofert rzuciła mnie na kolana i choć znalazłam wiele ciekawych promocji, nie chodziło tylko o to, aby kupić tanio, ale żeby prezent był trafiony.

Po dłuższych przemyśleniach zdecydowałam się na najpraktyczniejsze rozwiązanie. Włożyłam w kopertę pieniądze i wsadziłam do szuflady, gdzie czekają na uroczysty dzień. Myślę, że Nadia jest już na tyle duża, że sama może wybrać sobie to, co najbardziej jej się spodoba. Dokupię małą symboliczną pamiątkę typu kolczyki i naszyjnik, aby mogła kiedyś wspomnieć ten dzień oraz mnie.

Blog Comments powered by Disqus.