Pomoc w przygotowaniu zdrowych posiłków – sprzęt do kuchni fit

Kasia
Pomoc w przygotowaniu zdrowych posiłków – sprzęt do kuchni fit

Chcesz się zdrowo odżywiać, ale nie możesz robić smacznych, niskokalorycznych potraw, ponieważ nie masz w domu odpowiedniego sprzętu? Być może warto postawić na dobre wyposażenie do kuchni, które pozwoli nam być fit? Nie wiesz, od czego zacząć? Oto lista produktów do kuchni, które przydadzą się podczas gotowania w diecie odchudzającej.

Blender

Blender nie musi być duży, aby spełniać swoje zadanie, najważniejsza jest jego moc. Jeżeli chcemy, aby dobrze rozdrabniał warzywa, owoce lub ziarna, warto postawić na sprzęt o minimalnej mocy 700W.

Dobry blender pozwoli nam tworzyć smaczne koktajle, zupy krem, a nawet zdrowe, słodkie przekąski ze zblendowanych bakalii.

Parowar

Gotowanie na parze to świetna opcja w przypadku diety odchudzającej. Produkty przyrządzone w taki sposób zachowują pełnię wartości odżywczych i są bardzo smaczne. W tańszej wersji znajdziemy garnek do gotowania na parze, który pozwoli nam osiągnąć takie same rezultaty, jednak w parowarze przyrządzimy zdrowy obiad znacznie szybciej.

Sokowirówka

Chcesz sama robić sobie orzeźwiające soki? Sokowirówka pozwoli Ci na tworzenie napojów pełnych zdrowia. Świeże owoce i warzywa wystarczy obrać, pokroić i wrzucić do maszyny, a pożywna przekąska gotowa!

Urządzenie wielofunkcyjne

W dzisiejszych czasach możemy kupić zestaw, zawierający w sobie wiele przydatnych funkcji: mikser, blender, wyciskarkę do soków, a także zestaw pojemników na przygotowane posiłki. Jest to idealna opcja do małej kuchni, w której brakuje miejsca na pojedyncze sprzęty.

Pojemniki na żywność

Skoro już zdecydowałaś się żyć zdrowo, bądź konsekwentna. Przygotowując pożywne posiłki w domu, możesz zapakować je w szczelny pojemnik i zabrać ze sobą do pracy. Zamiast ograniczać się do cienkich kanapeczek, masz możliwość w czasie przerwy spożyć prawdziwy, pełnowartościowy obiad.

Uważam, że jeżeli ktoś decyduje się żyć fit, powinien zaopatrzyć się w powyższe produkty. Oczywiście można korzystać z cateringu, jeżeli mamy na oku jakąś ciekawą restaurację, jednak mi lepiej smakuje to, co sama przygotuję :)

Blog Comments powered by Disqus.