Nie zasłony, nie żaluzje, ale opaska na oczy - porady z doświadczenia

Nie zasłony, nie żaluzje, ale opaska na oczy - porady z doświadczenia

Jeśli nie możesz spać w nocy i nad ranem z powodu światła, zaopatrz się w opaskę na oczy.

Tak mi się ułożyło, że mam łóżko na środku pokoju, W pogodną, księżycową noc świecą na mnie promienie i nie mogę zasnąć. Nad ranem, zwłaszcza pięknym i słonecznym, budzą mnie promienie słońca. To naturalny odruch, ale zwykle jest jeszcze za wcześnie, aby wstawać. Krótki sen i nieefektywny odpoczynek skutkuje zmęczeniem i sennością cały dzień oraz spadkiem koncentracji. Jak dowiodły badania, zarywanie nocy pogarsza pamięć, zwłaszcz u kobiet.

Codzienne zasłanianie okien zasłonami nie dało dobrych efektów, gdyż albo promienie przebijały się przez tkaninę, ale wpływały gdzieś po obrzeżach.

Żalucje również nie zasłaniają w zupełności okna, pozostają prześwity pionowo wzdłóż żalucji oraz w dziurkach na sznurek.

Nie testowałam rolet. Montaż rolet to stałe wyosażenie, z którym trzeba się liczyć m. in. przy sprzątaniu. Rolety wewnętrze musiałyby być odpowiednio szerokie i nie przepuszczać w ogóle światła. Solidne rolety musiałyby być założone z zewnątrz i również należałoby je składać i rozkładać rano i wieczorem. Montaż byłby bardzo kłopotliwy, a ceny takich rolet są dosyć wysokie.

Na ratunek przyszła mi opaska na oczy. Wybrałam opaskę z miękkiej bawełny z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100, aby nie narazić się na działanie szkodliwych substancji. W miar możliwosci i dostępności staram się zawsze wybierać zdrowe rozwiązania.

Światło przestało mi przeszkadzać. Be problemu przyszło mi przyzwaczejenie się do spania z opaską na oczach, nie uwiera mnie i nie przeszkadza.

Jedynym minusem takiego rozwiązania jest to, że po pewnym czasie gumka się naciąga i zaczyna się przekręcać, ale można ją sobie troszkę zaszyć, lub zakupić nową. Być może są lepsze opaski jakościowo i funkcjonalnie, ale na początek musiałam w ogóle przetestować, czy to się sprawdzi.

Test przebiegł pozytywnie.

Taka opaska może się jeszcze przydać na różnych wyjazdach, w samochodzie czy w autobusie, zawsze kiedy chcemy się zdrzemnąć.

Blog Comments powered by Disqus.