Monitoring w domu – co wybrać, aby mieć całą posesję pod kontrolą

Witek
Monitoring w domu – co wybrać, aby mieć całą posesję pod kontrolą

Monitoring domowy odgrywa coraz większą rolę w kwestii bezpieczeństwa. Nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają mieć podgląd do wszystkich pomieszczeń bez względu na szerokość geograficzną w jakiej się znajdujemy.

Który zestaw monitorowania będzie dla naszych potrzeb najlepszy?

Monitoring analogowy

Monitoring analogowy znajduje swe zastosowanie w dużych obiektach, takich jak hale produkcyjne, czy galerie handlowe. Bardzo często bywa również stosowany w obiektach użyteczności publicznej oraz na zatłoczonych i szczególnie narażonych ulicach. Walorem tego rodzaju monitoringu jest jego niska cena w porównaniu do innych rodzajów monitoringu. Wadą niestety jest brak zastosowań innowacji technologicznej. Kiepska jakość obrazu oraz wpływ warunków atmosferycznych wespół z oświetleniem może sprawić, że szczegóły obrazu będą niewystarczająco widoczne.

Monitoring cyfrowy IP

Monitoring cyfrowy to zaawansowany pod względem technologicznym zestaw monitorowania bezprzewodowego, który charakteryzuje się doskonałą jakością obrazu, elastycznością oraz mocą możliwości technologicznych. Obfitość właściwości oraz ulepszeń sprawia, że jest to doskonała propozycja dla osób prywatnych, które chcą zapewnić maksymalne bezpieczeństwo swoim domownikom. Niestety wadą takiego systemu jest spora cena. Na szczęście jest to inwestycja, która zwróci się wyjątkowo szybko, bowiem kamera jest w stanie dostrzec nawet najdrobniejsze elementy obrazu bez względu na pogodę, porę dnia i poziom oświetlenia.

Podsumowanie oraz wnioski

W przypadku niewielkich lokali usługowych, a także większych obszarów, takich jak ogród rozsądniej jest nabyć monitoring analogowy. W przypadku mieszkań i domów jednorodzinnych doskonałą propozycję stanowi wariant cyfrowy. Zwłaszcza w momencie, gdy przechowujemy we wnętrzu naszych czterech kątów cenne przedmioty.

Blog Comments powered by Disqus.