Letnie aranżacje wnętrz, wykorzystaj wakacje i odśwież mieszkanie

Kasia
Letnie aranżacje wnętrz, wykorzystaj wakacje i odśwież mieszkanie

Chcecie zmienić coś w swoim mieszkaniu na lato? Słońce i wysoka temperatura wzbudzają Was chęć dekorowania pomieszczeń w radosnym stylu? Zobaczmy, jakie są wnętrzarskie trendy na lato 2018?

Pastelowe meble i dodatki

Pastele w tym roku modne są nie tylko w odzieży, ale również w aranżacji wnętrz. Chcąc nieco rozjaśnić i ożywić domowe wnętrze, warto postawić na drobne dekoracje lub meble w błękicie, pastelowym różu czy żółci. Oczywiście urozmaicając wnętrze na letnie miesiące, nie musimy od razu wymieniać wszystkich mebli, nowy zegar na ścianę, stylowa lampka w malinowych barwach lub fikuśne różowe zasłonki na pewno spełnią swoje zadanie.

Eleganckie złocenia

W domach latem ładnie wyglądają również złote dodatki. Może to być złocona ramka do zdjęć, stylowa lampka na biurko, lustro w złotej ramie, bądź ciekawe, abstrakcyjne dekoracje.

Złocone produkty podczas ładnej pogody odbijają światło słoneczne, nadając wnętrzu specjalnego blasku. Czego tu nie lubić?

Motywy rodem z tropików

Lato kojarzy nam się z gorącem. W tym okresie chętnie wyjeżdżamy do egzotycznych krajów, aby móc cieszyć się tropikalnym klimatem i kulturą.

Jeżeli nie możemy wyjechać, mamy możliwość stworzenia egzotycznej dekoracji w swoim domu. W sklepach internetowych z dodatkami do wnętrz znajdziemy w tym sezonie mnóstwo ciekawych propozycji wazonów w formie ananasa lub z wizerunkiem palmy, ciekawych obrazów, przedstawiających egzotyczne plaże czy oryginalnych poduch z nadrukiem w podobnym stylu.

Dekoracje w kolorze indygo

Kolor indygo, czyli głęboki odcień granatu może być ciekawym kontrastem dla pastelowych barw. Pomoże nam dołączyć do radosnego, letniego wnętrza nutkę elegancji, która wpłynie na wrażenie mistycyzmu i luksusową atmosferę.

W barwie indygo znajdziemy wazony, talerze, obrazy czy narzuty na meble. Takie dodatki na pewno pomogą nam stworzyć ładne, wyraziste wnętrze.

Geometria

Motywy geometryczne pomagają w stworzeniu dynamicznego wnętrza. Świetnie zaprezentują się połączone z pastelowymi barwami, jak i z ciemniejszym kolorem indygo. Modne poduszki, obrazy i inne dekoracje z geometrycznymi kształtami na pewno spodobają się miłośnika ciekawych aranżacji.

Taka zmiana w mieszkaniu to propozycja nie tylko na lato. Letnie motywy przypomną nam o radosnych, ciepłych dniach także jesienią i zimą.

Zdjęcia:

  1. zegar.
  2. kaktus.
  3. poduszka.
  4. talerz porcelana.
  5. kubki.
Blog Comments powered by Disqus.