Jak kupić dobre żelazko? Krok 1 – przewodowe czy bezprzewodowe

Kasia
Jak kupić dobre żelazko? Krok 1 – przewodowe czy bezprzewodowe

Myślę nad zakupem nowego żelazka, ale kompletnie nie wiem, jak się do tego zabrać. Tradycyjnie skorzystałam z pomocy popularnych portali internetowych i udało mi się znaleźć ciekawe porady, dotyczące dobrego wyboru. Jeżeli też poszukujecie pomocy w tym zakresie, zobaczcie kilka rad, które pomogą Wam znaleźć dobre żelazko.

Żelazko przewodowe czy bezprzewodowe?

To bardzo ważne pytanie, które zadaje sobie chyba każda osoba zainteresowana nowym sprzętem. Z jednej strony obecność kabla bywa krępująca, z drugiej nie byłam pewna, jak wygląda utrzymanie wysokiej temperatury grzania przy tych bezprzewodowych. Okazało się, że jedno i drugie ma swoje wady i zalety.

Żelazko przewodowe – plusy i minusy

Główną wadą żelazka przewodowego jest sam kabel. Jeżeli jednak już zdecydujemy się na taki model, powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby przewód był na tyle długi, żeby zapewniał komfort prasowania i nie pętał się pod ręką i nogami.

Żelazka przewodowe stosowane są od lat. Ciągły dostęp do prądu gwarantuje nieprzerwane grzanie i odpowiednie parowanie, zapewniając również możliwość odstawienia żelazka bez obawy o jego wyłączenie.

Żelazko bezprzewodowe – plusy i minusy

Dzięki specjalnej podstawce dołączonej do żelazka może się ono przed pracą odpowiednio nagrzać. Podczas prasowania nie krępuje nas kabel, a sam sprzęt nagrzewa się ponownie, gdy odłożymy go z powrotem na podstawkę. Co prawda musimy na to chwilę poczekać, ale możemy ten czas wykorzystać na złożenie lub powieszenie wyprasowanych ubrań i przygotowanie kolejnych.

Żelazko bezprzewodowe jest urządzeniem bardzo funkcjonalnym, zapewniającym pełną wygodę prasowania. Jego jedyną wadą jest wydłużenie samego czasu prasowania, gdyż musimy chwilkę przeznaczyć na ponowne nagrzanie, gdy temperatura będzie spadać.

W porównaniu przewodowego i bezprzewodowego żelazka, według mnie wygrywa to drugie. Nie lubię pętających się naokoło kabli, a te kilka minut dłuższego prasowania nie jest dla mnie problemem.

Wybór dobrego żelazka to oczywiście nie tylko kwestia kabli, ale również stopy, kształtu, mocy czy parowania.

O innych parametrach, na które warto zwrócić uwagę, wspomnę w kolejnym artykule.

Zdjęcie: redcoon.pl

Blog Comments powered by Disqus.