Dobra pralka - jak ją znaleźć?

Kasia
Dobra pralka - jak ją znaleźć?

Zepsuła mi się pralka. Po 20 latach nieprzerwanego działania zakończyła swój żywot i, niestety, muszę kupić nową. Nie mam jednak pojęcia, na co się zdecydować, skoro od tak dawna nawet nie interesowałam się nowościami w tym zakresie.

Jak zawsze przed zakupem przeanalizowałam internetowe rankingi i wybrałam 3 produkty, które spodobały mi się najbardziej.

Jaka powinna być dobra pralka?

Zanim jeszcze zaczęłam przeglądać konkretne produkty, zrobiłam sobie najpierw listę punktów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze pralki. Dobra pralka powinna przecież być:

  • energooszczędna
  • nie pobierać zbyt dużo wody
  • posiadać kilka systemów prania
  • mieć przestronny bęben

Zaskoczona byłam, gdy zobaczyłam, że niektóre z nowoczesnych pralek zapewniają możliwość prania bąbelkowego lub dokładania ubrań w czasie prania. Po przejrzeniu kilkudziesięciu modeli, wybrałam swoje top 3.

Pralka Indesit IWSC 51052 C ECO PL

Dostępna w dobrej cenie i tania w obsłudze pralka, posiada kilkanaście programów i wygodne pokrętło. Produkt nie ma elektronicznego wyświetlacza, a jednak pokazuje dokładnie, na jakim etapie znajduje się pranie. Model ten charakteryzuje się załadunkiem z przodu, bęben jest przestronny, dzięki czemu możemy prać większe ilości odzieży.

Funkcja eko pozwala na oszczędność na prądzie i wodzie, pralka posiada opcję prania obuwia oraz wysoką klasę energetyczną. Dobrze wiruje, jest stabilna i zgrabna, dzięki czemu zmieści się nawet w niewielkiej łazience.

Pralka Samsung WW60J3283LW

Jest to pralka o niewielkich gabarytach z dużym wsadem. W bębnie pomieścimy nawet 6 kg ubrań. Posiada wszystkie programy klasyczne, takie jak pranie bawełny czy jeansu, niestety brak jej funkcji prania codziennego i programu godzinnego.

Głównym minusem tego modelu są długie programy prania, a najkorzystniejszym z nich jest chyba program sportowy, pozwalający na pranie w temp. 40 stopni, które trwa godzinę. Pralka posiada co prawda program 15-minutowy, jednak pomimo krótkiego czasu, jakość prania nie jest zbyt wysoka, dlatego lepiej korzystać z dłuższych.

Mimo kilku wad pralka jest cicha, energooszczędna i pojemna, dlatego nada się dla kilkuosobowej rodziny.

Bosch WAN2427EPL Serie 4 VarioPerfect

Wsad tej pralki to aż 7 kg. Jest energooszczędna i posiada wiele ciekawych funkcji prania. Choć model ten sam w sobie jest cichy, ma ciekawą opcję, jaką jest program nocny, przy którym nie słychać jej prawie wcale. Jedną z nowości jest również program antyalergiczny, idealny dla cierpiących na różnego rodzaju uczulenia i alergie.

Jej główną wadą jest niezbyt wyraźny wyświetlacz, cyferki widoczne są dobrze tylko z dalszej odległości.

Uważam, że te trzy modele warte są uwagi. Sama zdecydowałam się na nr1 Indesit IWSC 51052 C ECO PL, głównie ze względu na energooszczędność oraz niewielkie wymiary. Myślę, że ten model z powodzeniem nada się do małej łazienki w dwuosobowym mieszkaniu.

Blog Comments powered by Disqus.