Deszczowe wakacje z dzieckiem - jak przetrwać i się nie nudzić?

Kasia
Deszczowe wakacje z dzieckiem - jak przetrwać i się nie nudzić?

Zaplanowaliście urlop, ale kiedy dotarliście na miejsce, pogoda zrobiła Wam figla i cały czas leje? A może nie wiecie, co robić z dzieckiem w domu podczas deszczowej aury? Oto kilka pomysłów na to, jak przetrwać deszczowe wakacje z dziećmi.

Nie siedź w domu, odwiedź salę zabaw

Jeżeli wakacje spędzamy w domu, z pewnością gdzieś w pobliżu naszego miejsca zamieszkania znajduje się sala zabaw dla dzieci. Zamiast słuchać marudzenia znudzonego malucha, zapewnijmy mu wspaniałą zabawę na trampolinach czy basenie z kulkami.

Zaproś dzieci na obiad i podwieczorek

Obiad w domu to codzienność, jeżeli jednak od rana leje, a dzieciom się nudzi, zabierzmy ich na smaczny obiad do ulubionej restauracji, a następnie na lody. Z tego sposobu możemy korzystać, spędzając wakacje w domu, a także przebywając w wakacyjnym kurorcie.

Miej pod ręką zabawki

Nawet wyjeżdżając w podróż, warto zabrać ze sobą produkty, które w czasie brzydkiej pogody zapewnią dzieciom rozrywkę. Jeżeli jeszcze nie masz takiego zestawu, odwiedź sklep internetowy z zabawkami i zamów:

  • ciekawe gry planszowe – zapełnią czas całej rodzinie, gwarantując świetną zabawę
  • zestaw do rysowania – podczas deszczu dziecko może rozwijać swoją kreatywność, tworząc ciekawe obrazy
  • gry mobilne – nieco nowoczesnej technologii dziecku nie zaszkodzi, a gry na urządzeniu mobilnym na pewno zapobiegną nudzie podczas deszczu.

Pada deszcz? Wyjdź na dwór!

Dzieciaki uwielbiają skakać po kałużach. Jeżeli więc na dworze wciąż leje, a Ty już nie możesz znieść smętnej miny swojego dziecka, ubierz je w kalosze, płaszcz przeciwdeszczowy, zabierzcie ze sobą parasol i wybierzcie się na spacer. Gwarantuję, że maluch będzie zachwycony.

Jeżeli nie posiadasz kompletu przeciwdeszczowego dla dzieci, zamów go w sklepie z odzieżą dziecięcą. Taką garderobę warto zabrać ze sobą również na urlop, na wypadek złej pogody.

W czasie deszczu dzieci nie muszą się nudzić. Wystarczy, że wykażemy się pomysłowością, zaopatrzymy w odpowiednie gadżety, a na pewno uda nam się świetnie bawić z maluchami, nawet gdy zabraknie słońca.

Blog Comments powered by Disqus.