Czytniki ebook - ranking

Kasia
Czytniki ebook - ranking

O tym, czy czytniki ebook sprawią, że papierowe książki wyginą, można długo dyskutować. Osobiście myślę, że to niemożliwe, jednak sama często korzystam z czytnika, głównie ze względu na komfort i możliwość posiadania kilkudziesięciu książek na jednym dysku.

W swoim życiu korzystałam z trzech czytników i choć mój aktualny Kobo Touch sprawuje się dobrze, to jednak zawsze chcę być na bieżąco z nowinkami w tym temacie. Na Morele.net sprawdziłam najnowszy ranking czytników ebook. Sprawdźmy, na co warto stawiać w tym roku.

Amazon Kindle Paperwhite 3

Czytniki Kindle nie na darmo cieszą się tak dużą popularnością od lat. Pomimo wysokiej ceny, są to produkty bardzo dobrej jakości. Ten model charakteryzuje się ekranem paperwhite, który nie męczy oczu. Co więcej, czytnik posiada najwyższą rozdzielczość, zapewnia brak odbić w świetle, jest niezwykle lekki i ma dobrej klasy baterię, która wytrzymuje wiele godzin czytania. Dzięki dostępowi do sieci i opcji szybkiego wyszukiwania, bez problemu połączymy się ze słownikiem, a funkcja World Wise pozwala szybko zrozumieć nawet najtrudniejsze słowa, co umożliwia czytanie ze zrozumieniem najbardziej ambitnych książek.

Cena: 489 zł

Amazon KINDLE TOUCH 8 WiFi model 2016

Ten model ma już ponad dwa lata, a wciąż chętnie wybierany jest przez czytelników. Waży zaledwie 161 gram, można go więc bez problemu zmieścić w torebce. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych czcionek każdą książkę czyta się z przyjemnością. Zastosowanie technologii E-ink podczas korzystania pozwala nam poczuć się jak podczas czytania tradycyjnej papierowej książki.

Cena: 279 zł

PocketBook Touch Lux 3

To trzecia generacja jednego z najpopularniejszych czytników ostatnich lat, który w Polsce cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Urządzenie to charakteryzuje wielozadaniowość, efektywność, obecność funkcji E-link oraz opcji takich, jak: Dropbox i Send-toPocketbox, które umożliwiają szybki dostęp do książek, które mamy na swoim komputerze. Jest to prosty w obsłudze, lekki i wygodny czytnik, spełniający oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

Cena: 439 zł

Gdybym musiała podjąć decyzję, myślę, że wybrałabym tę trzecią opcję. Miałam okazję korzystać z PocketBooka i byłam bardzo zadowolona z tego, co mi oferował. Nie mogę zaprzeczyć jakości czytników Kindle, jednak do tej pory jakoś wciąż stawiam na inne marki.

Blog Comments powered by Disqus.