Czas ucieka, czyli kilka słów o nowych trendach wśród zegarów

Witek
Czas ucieka, czyli kilka słów o nowych trendach wśród zegarów

Zegar o nowoczesnym designie będzie świetnym dodatkiem wnętrza.

Zegary ścienne zwykle kojarzą się ze staromodnym wnętrzem retro, ewentualnie z przestrzenią biurową. Jednak dziś to już nie tylko praktyczny odmierzacz czasu, ale także gustowna ozdoba, która wzbogaca wnętrze. Jego wybór musi być więc dokładnie przemyślany i przygotowany, aby idealnie komponował się z wystrojem wnętrza. Nowoczesne modernizacje klasycznego czasomierza nieraz są imponujące, a zawsze inspirujące. Oto kilka przykładów na nietypowy design zegara ściennego.

Nie z tarczą, nie na tarczy – bez tarczy.

Nieodłącznym elementem zegara pozostają wskazówki. Czasem są dwie, czasem aż trzy, rzadko kiedy, ale jednak, mamy do czynienia tylko z jedną wskazówką.

Elementem, z którego zrezygnowano tworząc nowoczesny zegar jest tarcza godzinowa. W efekcie zegar tworzy minimalistyczną instalacje, która bardziej pełni rolę ozdoby, niż rzeczywistego narzędzia do mierzenia upływającego czasu.

Źródło:

  1. Zegar ścienny Hands 90 cm - fabrykaform.pl
  2. Zegar ścienny Curly - fabrykaform.pl
  3. Zegar ścienny Plug Inn - faprykaform.pl
  4. Zegar ścienny Nova - fabrykaform.pl

Czas winyli?

Powrót płyt winylowych do łask, jaki od pewnego czasu stał się możliwy do zaobserwowania, dotarł także do twórców zegarów, którzy, opierając się na płycie, stworzyli z niej tarczę zegarową. Swoje dzieło nazwali Vinyl Tap. Zegar ma dwie wskazówki, lecz zrezygnowano z godzin wyrysowanych na tarczy. Ot styl retro w nowoczesnym wydaniu.

Zegar ścienny Vinyl Tap - fabrykaform.pl

Zegar interaktywny.

Choć nie multimedialny… Zegar firmy Alessi posiada dwie wskazówki oraz prostą, białą tarczę bez napisów. Nie byłoby w nim nic szczególnego, gdyby nie fakt, że cyferblat stanowi przestrzeń do pisania. Możemy więc samodzielnie wyznaczyć czas, bawić się wzorami i kolorami. Kreatywność połączona z funkcjonalnością. Pomysł interesujący.

Zegar ścienny Blank - fabrykaformpl

Andy Warhol wiecznie żywy

Interesujący i wciągający pomysł. Nawiązanie, w formie kwadratowego obrazu przedstawiającego cztery zegary z poprzyczepianymi do nich wskazówkami, do popartowego dzieła Andy’ego Warhola – Portret Marylin Monroe. Fantazyjne wykorzystanie kultury masowej w połączeniu z banalnym zegarem daje imponującą wartość artystyczną.

Zegar ścienny Silk

Blog Comments powered by Disqus.