3 aplikacje niezbędne podczas letniego biwaku – zestawienie

Witek
3 aplikacje niezbędne podczas letniego biwaku – zestawienie

Wakacje w pełni. Coraz więcej osób decyduje się na biwakową przygodę z naturalnym krajobrazem w tle. Tego rodzaju wypoczynek nie współgra z nowoczesną technologią, a raczej jest oderwaniem od niej. Mimo to warto posiadać zabezpieczenie w postaci wartościowych aplikacji, które doskonale sprawdzą się w trakcie biwaku.

Kluczową aplikacją w tej kwestii jest program oferujący dokładną mapę, która została wzbogacona o opcję nawigowania.

Aplikacja powinna także uwzględniać obszary zalesione, czyli trudno dostępne. W warunkach polskich świetną propozycją jest tradycyjne Google Maps, zaś ciekawą alternatywą może okazać się Outdoor Navigator, który nie wymaga dostępu do Internetu.

Kolejne warianty aplikacji powinny informować nas z wyprzedzeniem o zmianie warunków atmosferycznych. Programami, które wykazują się dużą dozą prawdopodobieństwa są aplikacje takie jak ICM Meteo pozyskujący aktualne informacje o warunkach pogodowych z ICMMiK działającego przy Uniwersytecie Warszawskim oraz banalna w obsłudze aplikacja – Pogodynka IMGW.

Podczas biwakowych wojaży nie wolno zapominać o latarce. Ta fizyczna może ulec zniszczeniu, bądź zwyczajnie zaginąć. W tym przypadku jedynym ratunkiem może być aplikacja wyposażona w światło latarki.

Najpopularniejszą tego typu aplikacją jest TinyFlashlight.

Warto pamiętać także o aplikacjach oferujących pierwszą pomoc oraz ratunkowych.

Takie – wirtualne wyposażenie z pewnością pozwoli mieć spokojną głowę podczas wakacyjnego wypoczynku.

Blog Comments powered by Disqus.